Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

PHP 8 a Joomla

22. srp 2021 19:05 #144706
PHP 8 a Joomla od Teo
Návštěvník
Ahoj. Má někdo nějakou negativní zkušenost s novou verzí PHP 8? Já jsem narazil např. na tuto hlášku:
Library mAvik Thumb needs library ImageMagic
Vypadá to, že PHP 8 nemá knihovnu ImageMagic jestli to dobře chápu?

22. srp 2021 20:55 #144709
Odpověď od H13
Admin
Ahoj,

to, jestli má server ImageMagick a navíc jako PHP knihovnu, nezávisí na PHP verzi, ale prostě jen na nastavení serveru. Když jsem kdysi začínal s Phoca Gallery, tak podle statistik ImageMagick nebyl moc používanej, a proto jsem vše dělal pro GD knihovnu.

Joomla a PHP 8 fungují už hodně dlouho a bez problémů a tohle:

Library mAvik Thumb needs library ImageMagic


je prostě jen informace od rozšíření, že potřebuje mít na serveru ImageMagick knihovnu. Joomla ani PHP 8 by na to neměli mít vliv.

Phoca Cart - www.phoca.cz/phocacart - e-shop, e-commerce
Phoca Gallery - www.phoca.cz/phocagallery - obrázková galerie
Phoca Download - www.phoca.cz/phocadownload - stahování souborů
Phoca Guestbook - www.phoca.cz/phocaguestbook - guestbook

22. srp 2021 21:00 - 22. srp 2021 21:05 #144710
Odpověď od Teo
Návštěvník
Jo jasně, já to špatně napsal.
Takže to nemají na Wedosu doinstalovaný. [strike]No zkusím jim napsat, ale pochybuju, že s tím něco udělají.[/strike] Je to u jednoho pluginu, který to využívá na zvětšování miniatur obrázků. V nastavení koukám je možnost využívat GD2 knihovnu, tak to přepnu.
Zatím jsem to nechal na PHP 7.4. Ono to stejně asi moc "na funkci nemá vliv".
Ještě mě napadlo v téhle souvislosti - je při použití PHP 8 zkušenost, že se třeba web trošku zrychlí?

23. srp 2021 12:26 #144714
Odpověď od H13
Admin

Ještě mě napadlo v téhle souvislosti - je při použití PHP 8 zkušenost, že se třeba web trošku zrychlí?

Testy říkají, že ano, já to nijak nepoznal, protože do rychlosti načítání vstupuje hodně proměnných. Když jsem měnil php 7 na php 8 na localhostu, tak jsem taky nic nepoznal, zato, když jsem měnil vývojový prostředí z Windows na Linux, tak ten rozdíl byl tak propastnej, že jsem litoval, že jsem to už neudělal dávno.

Phoca Cart - www.phoca.cz/phocacart - e-shop, e-commerce
Phoca Gallery - www.phoca.cz/phocagallery - obrázková galerie
Phoca Download - www.phoca.cz/phocadownload - stahování souborů
Phoca Guestbook - www.phoca.cz/phocaguestbook - guestbook

23. srp 2021 13:16 - 23. srp 2021 13:16 #144715
Odpověď od Teo
Návštěvník

Ještě mě napadlo v téhle souvislosti - je při použití PHP 8 zkušenost, že se třeba web trošku zrychlí?

Takže máš Honzo na svým hlavním PC Linux? Jestli jo, tak co používáš za distribuci (jen tak pro zajímavost...)?

23. srp 2021 16:51 - 23. srp 2021 16:52 #144716
Odpověď od H13
Admin

Takže máš Honzo na svým hlavním PC Linux? Jestli jo, tak co používáš za distribuci (jen tak pro zajímavost...)?


Hodně dlouho jsem používal OpenSuse s KDE, ale asi před dvouma rokama jsem přešel na Kubuntu (Ubuntu s KDE). Momentálně je to tak, že nebýt rychlosti odezvy, tak bych ani kolikrát nevěděl, jestli jsem na windows nebo linuxu, protože programy jako editor, prohlížeč, atd. mají úplně stejnej výstup (design).


Phoca Cart - www.phoca.cz/phocacart - e-shop, e-commerce
Phoca Gallery - www.phoca.cz/phocagallery - obrázková galerie
Phoca Download - www.phoca.cz/phocadownload - stahování souborů
Phoca Guestbook - www.phoca.cz/phocaguestbook - guestbook
Poděkovali: Teo

Powered by Fórum