Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Zdá se, že váš prohlížeč nepodporuje cookies.

19. čvc 2021 22:11 #144588
Zdá se, že váš prohlížeč nepodporuje cookies. od Luděk Pechanec
Pokročilý uživatel
Dobrý den,

můžete mi prosím pomoci vyřešit tuto chybovou hlášku, která nastane při zadávání databáze při ruční instalaci Joomla:

Zdá se, že váš prohlížeč nepodporuje cookies. Aplikaci nebude bez této funkce možné nainstalovat. Může zde také být problém se serverovou proměnnou session.save_path. Pokud je to váš případ, kontaktujte zprostředkovatele hostingu pokud nevíte, jak to zajistit nebo opravit svépomocí.
Nemohu se připojit k databázi. Připojení vrátilo následující chybu: Could not connect to MySQL server.

Děkuji
s pozdravem

19. čvc 2021 22:37 - 19. čvc 2021 22:40 #144589
Odpověď od Bong
Moderátor
Opravdu máte vytvořenou databázi a správně zadané připojovací údaje k ní?
Verze Joomly?
Hosting?
Instalujete postupem: nahrát celý instalační balíček - rozbalit na serveru - spustit instalaci?

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

19. čvc 2021 23:46 #144590
Odpověď od Cony
Moderátor
Že by dnes nějaký prohlížeč nepodporoval Cookies je nepravděpodobné (pokud jste si je sám v prohlížeči nezablokoval, ale to by jste asi věděl). Pro jistotu bych zkusil ještě jiný prohlížeč. Problém ale bude spíše na serveru, nejsou zřejmě povolené session, nebo jsou špatně nastavené. Uděláte opravdu nejlíp, pokud kontaktujete ten hosting...

20. čvc 2021 01:30 #144592
Odpověď od zpetr
Zkušený uživatel
Tuhle (nebo hodně podobnou) hlášku jsem měl, když byla DB na jiném serveru, místo localhost bylo třeba zadat adresu serveru něco jako mariadb19.----.cz
třeba je to něco podobného.

20. čvc 2021 06:59 #144593
Odpověď od Luděk Pechanec
Pokročilý uživatel
Toto jsem zkoušel - nefunguje.

20. čvc 2021 07:04 #144594
Odpověď od Luděk Pechanec
Pokročilý uživatel
Dobrý den pane Bongu, databáze je vytvořena již delší dobu a přihlašovací údae jsou v pořádku.

J 3.9.28
PHP 7.3
Hosting u WEDOSu (nikdy jsem neměl u nich problém)
Instalace: nahrán celý instalační balíček - rozbalen na serveru - spuštěna instalace


Díval jsem se i na parametry PHP na možnost nastavení proměnné "session.save_path". Tuto jsem v konfiguraci PHP nenašel (na hostingu).

Powered by Fórum