Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Globální nastavení odesílání mailů

15. čvc 2021 07:54 - 15. čvc 2021 07:55 #144559
Ahoj. Chci se zeptat, jak řešíte v globálním nastavení položku pro odesílací adresu "Email odesílatele"? Já tam mám stejnou adresu, jako je moje adresa - administrátora webu. Což znamená, že je zpráva odesílána např. od info@domenaXY na info@domenaXY.
Mně poslední dobou některé servery hází chybu "421 Downstream server error", emaily přes funkci PHP Mail nejdou odeslat a jsou zařazeny do "nedoručitelných". Je to asi způsobeno tím, že na těchto serverech je odesílání zpráv sama sobě blokováno. Nebo je v tom jiný problém.
Má s tím někdo podobnou zkušenost a když ano, tak jak to řešíte?

15. čvc 2021 08:38 #144562
Odpověď od Rudolf
Joomla Expert
SMTP server pro odesílání.
Základní nastavení odesílání emailů totiž ruku v ruce je spojené s eshopem == jde o odesílání také objednávek.
Ty by nikdy neměly padat do spamu == nutnost použití smtp serveru, dkim, spf a další nesmysly.
Samozřejmě se o web musíte postarat i jinak - například nastavení bezpečnostních pravidel v httacess.

No a pokud používáte ještě newslettery, zde musíte nastavit také smtp server, ale jiný než ten pro objednávky.

Vše je logické a jednoduché a hlavně nesouvisí s joomla jako takovou (jde o obecnou logiku platnou i na wordpressu a nebo ručně naprogramovaném webu).

MiniJoomla! - www.minijoomla.org - eshop s rozšířením Joomla/VM
Email Manager - aplikace na správu šablon emailů pro VirtueMart
Easy Feeder - aplikace na generování XML/CSV feedů a napojení na ERP pro VM
PragueClassicconcert - portál pro prodej vstupenek na systému Joomla

15. čvc 2021 15:06 #144566
Odpověď od Cony
Moderátor
Pro odesílání pomocí SMTP většinou používám samostatně vytvořenou schránku na té doméně, např. noreply@example.com.
U té mám nastaveno nedoručování emailů, i kdyby do ní tedy někdo něco poslal, vrátí se mu to. V rámci nastavení Joomly pak sender může být toto noreply@ a "Odpovědi zasílat na" nějaký reálný email.

Mám tak zaručeno
- nemusím řešit změnu hesla, když si uživatel změní heslo k emailu
- někdy snazší nasazení DKIM (záleží na web hostingu a na mail hostingu)
- případně lze v schránce nastavit ukládání odeslané pošty (záleží na mail hostingu), mám pak přehled co za maily chodí, lze pak případně rychle podchytit SPAM (jen pozor na GDPR)

Oproti posílání pomocí PHP mail je SMTP obvykle o něco pomalejší, ale opět záleží na hostingu.

17. čvc 2021 19:57 #144574
Odpověď od Teo
Návštěvník
No a jak to řešit na hostingu, kde není email k dispozici? Prostě chci používat funkci PHP Mail?

17. čvc 2021 21:56 #144576
Odpověď od Cony
Moderátor
Pro rozesílku lze použít např. zdarma SparkPost , ale jsou i jiné služby.

17. čvc 2021 21:58 - 17. čvc 2021 22:00 #144577
Odpověď od H13
Admin

Teo napsal: No a jak to řešit na hostingu, kde není email k dispozici? Prostě chci používat funkci PHP Mail?


Nevím, jestli je to ještě možný, ale co použít externí SMTP? Kdysi, kdesi jsem používal pro odeslání emailu Google SMTP, protože s mailovým serverem daného hostingu byl neustále problém.

Jak moc je tohle aktuální nevím, každopádně to zkus prozkoumat:
docs.joomla.org/How_do_I_use_Gmail_as_my_mail_server%3F

Phoca Cart - www.phoca.cz/phocacart - e-shop, e-commerce
Phoca Gallery - www.phoca.cz/phocagallery - obrázková galerie
Phoca Download - www.phoca.cz/phocadownload - stahování souborů
Phoca Guestbook - www.phoca.cz/phocaguestbook - guestbook

Powered by Fórum