Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

dotaz na php funkci

25. čvn 2021 12:16 - 25. čvn 2021 12:17 #144530
Odpověď od Cony
Moderátor

marvays napsal: Pod tím manuálem je několik komentářů s vylepšením. Asi. ale netuším, co s tím.
www.php.net/manual/en/function.get-meta-tags.php

Funkce get_meta_tags je pro tento případ naprosto nepoužitelná, s jakýmkoliv vylepšením.

Zkusil bych
Code:
\Joomla\CMS\Factory::getDocument()->getTitle();
Ale záleží na tom, kdy se funkce bude volat, a kdy ty SEO komponenty ten title nastaví.

25. čvn 2021 12:42 #144531
Odpověď od marvays
Návštěvník
Tak moje neznalost mi umožnila nad tom přemýšlet bez omezení. Takže když sem s dostal k manuálu s funkci get_meta_tags, tak sem si řekl, že to je přesně ono. Stejně u důležitých kombinací filtrů jdu do JoomSEF a pohraju si tam s pěknou url. Musím nastavit alias, když opětovně filtr vykliknu, tak aby mě to přesměrovalo zpátky na kategorii, vymyslím líbivý titulek, popisek, nechám indexovat . . . tak přidám vlastní meta tag s pěkným názvem dané kombinace filtrů.

Pak v modulu, použiju onu: $tags = get_meta_tags(' www.example.com/ '); která extrahuje všechny atributy obsahu metaznačky ze souboru a pak to do stránky pomocí echo $tags; nechám zobrazit.

Či mě napadlo, že když tahle funkce existuje, ostatní ji používají a já sem to tak krásně naplánoval, že bude nějaký problém? Problém o kterém se nikde nikdo nezmiňuje a zase ho mám jenom já?

Tak sem zaspamoval fora, že to bude rychlá oprava . . . přidá se tečka, umaže závorka a fičíme. A nic.

Dal sem požadavek na práci kodera na facebooku. Jeden se mi ozval, uvidíme, jestli to vyřeší.

Děkuji za váš čas.

26. čvn 2021 13:32 #144533
Odpověď od Rudolf
Joomla Expert

. . . tak přidám vlastní meta tag s pěkným názvem dané kombinace filtrů.
Pak v modulu, použiju onu: $tags = get_meta_tags(' www.example.com/ '); která extrahuje všechny atributy obsahu metaznačky ze souboru a pak to do stránky pomocí echo $tags; nechám zobrazit.


No třeba že by mohlo Artio ten meta tag uložit až poté co si ho modul načte a pak jsi nahraný... (neznám posloupnosti kdy se co generuje).
Nutno otestovat a zkoušet, zkoušet, zkoušet...

MiniJoomla! - www.minijoomla.org - eshop s rozšířením Joomla/VM
Email Manager - aplikace na správu šablon emailů pro VirtueMart
Easy Feeder - aplikace na generování XML/CSV feedů a napojení na ERP pro VM
PragueClassicconcert - portál pro prodej vstupenek na systému Joomla

Powered by Fórum