Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

dotaz na php funkci

24. čvn 2021 18:07 #144507
dotaz na php funkci od marvays
Návštěvník
Ahoj.
Mám jeden prozatím teoretický dotaz. Je možné vypsat do tagu H1 kategorii virtuemartu, když je v url obsaženo číslo kategorie?

Potřebuji vyřešit lepší titulky stránky pro filtraci od brakdesign.net

Mám modul drobečkové navigace, nad kterou se vypisuje titulek formou
Code:
<h1><?php echo $end_list->name; ?></h1>
Což mi na 90% případů vyhovuje. Ale ve filtraci mám pro všechny stránky jen slovo "Filtr" . . . a teď co s tím. Protože neumím php, tak dopředu nevidím možnosti, co je a není reálné.

Musím to vyřešit pro dvě situace.
  1. pro stránky, na kterých mi nezáleží, jsou méněcené a defakto se může zobrazovat cokoli trochu rozumného
  2. pro stránky, které jsou důležité a chci je vymazlit

Adresa náhodné filtrace vypadá takto:
Code:
index.php?option=com_customfilters&custom_f_68[0]=64c5996576c49b6ec3a9&view=products&virtuemart_category_id[0]=49&Itemid=732
Asi ideálním řešením by bylo kdyby se nadpis dal složit z "název kategorie" - "zaškrtnutý název filtru".

Když jsem pročítal manuál php tak jsem mylně pochopil informaci, že umím vypsat na stránce i jakýkoli meta tag obsažený v kodu. Což by bylo taky řešení, protože u důležitých stránek si umím v SEO komponentě do kodu dostat cokoli.

Výrobce filtrace sem kontaktoval, ale nesdílel moje nadšení. SEO ho nezajímá a nechce to řešit.

Kdyby jste měli někdo nějaké nápady, nebo chuť mi pomoci, budu jen rád.

24. čvn 2021 18:41 #144508
Odpověď od marvays
Návštěvník
Našel jsem několik článků, které se zabývají vypsáním meta tagu do <body>

Problém je v tom, že mám špatně definovanou url adresu, ze které se čte meta tag
Code:
<?php // Assuming the above tags are at www.example.com $tags = get_meta_tags('http://www.example.com/'); // Notice how the keys are all lowercase now, and // how . was replaced by _ in the key. echo $tags['author']; // name echo $tags['keywords']; // php documentation echo $tags['description']; // a php manual echo $tags['geo_position']; // 49.33;-86.59 ?>

Jak ale upravit řádek:
Code:
$tags = get_meta_tags('http://www.example.com/');
aby se mi dynamicky měnila url adresa podstránky, ze které se mají meta tagy načítat? Protože to je ten problém, proč mi to nefunguje.

24. čvn 2021 19:11 - 24. čvn 2021 19:14 #144509
Odpověď od H13
Admin

Potřebuji vyřešit lepší titulky stránky pro filtraci od brakdesign.net


Jen takovej malej off-topic, lidé s "break designs" asi nebudou nadšeni, že jsou zde ve fóru označení jako "brak" (vadný výrobek určený k vyhození) .... Když typo, tak ať to stojí za to. :-)

Protože neumím php, tak dopředu nevidím možnosti, co je a není reálné.


Reálné to je a možností je hodně. Pokud máš přístup k H1 a máš v URL číslo kategorie, pak stačí z databáze získat jméno kategorie a tu tam vsunout (teoreticky by ten název měl být i v nějaké proměnné, takže by se dotaz do databáze dal ušetřit).

Ovšem, otázka je, co se stane, pokud je více kategorií? Nevím jak je to ve VM, ale v Phoca Cart je při filtraci možné vybrat více kategorií zároveň. Tedy pokud to tak je i ve VM, jak pak budeš řešit titulek, pokud bude více vyfiltrovaných kategorií zároveň?

Phoca Cart - www.phoca.cz/phocacart - e-shop, e-commerce
Phoca Gallery - www.phoca.cz/phocagallery - obrázková galerie
Phoca Download - www.phoca.cz/phocadownload - stahování souborů
Phoca Guestbook - www.phoca.cz/phocaguestbook - guestbook

24. čvn 2021 19:29 - 24. čvn 2021 19:29 #144510
Odpověď od marvays
Návštěvník

H13 napsal: Jen takovej malej off-topic, lidé s "break designs" asi nebudou nadšeni, že jsou zde ve fóru označení jako "brak"


To jsem nikdy neřekl. V rámci možností je to funkční, téměř jediný nástroj tohoto typu. Jen z pohledu seo je podle mě dost podprůměrný. Nestěžuju si. Snažím se to řešit.

Vyřešil sem pokus /omyl to načítání názvu stránky přes meta tagy
Code:
$tags = get_meta_tags("https://$_SERVER[HTTP_HOST]$_SERVER[REQUEST_URI]");
Code:
<div><h1><?php echo $tags['filtrace-title'] ?></h1></div>
Což bude super řešení pro případ, kdy budu chtí něco indivindi :)

Chtělo by to ale doplnit o echo, které se vypíše, pokud tento tag nebude existovat. A to by stačilo v době nouze alespoň vypsat název kategorie s dovětkem "- filtrace" . . . v lepším případě s vypsáním zaškrtnuté volby.

24. čvn 2021 19:40 #144511
Odpověď od Rudolf
Joomla Expert

H13 napsal: Jen takovej malej off-topic, lidé s "break designs" asi nebudou nadšeni, že jsou zde ve fóru označení jako "brak"


Honzo, některým to nedojde ani po upozornění a furt melou to svoje - Captive Minds
Ještě že sem ti z BRAKU nechodí a nepřekládají si to :)

MiniJoomla! - www.minijoomla.org - eshop s rozšířením Joomla/VM
Email Manager - aplikace na správu šablon emailů pro VirtueMart
Easy Feeder - aplikace na generování XML/CSV feedů a napojení na ERP pro VM
PragueClassicconcert - portál pro prodej vstupenek na systému Joomla

24. čvn 2021 19:47 #144513
Odpověď od marvays
Návštěvník

Rudolf napsal: Honzo, některým to nedojde ani po upozornění a furt melou to svoje - Captive Minds


No to bys nebyl ty, aby sis nerýpl. Tak jsem si toho napoprvé nevšiml, no. ;)

Powered by Fórum