Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

hacknuti a rozesilani spamu z našeho webu (redakcni system Joomla)

21. kvě 2021 19:28 #144386
Prosím o pomoc. Došlo k hacknuti a rozesilani spamu z našeho webu (redakcni system Joomla) a vypnuli nám web, FTP je stale pristupne. Dle sdělení z webhostinu jsou příčinou patrně „nezabezpecene kontakty“. Webmaster na nás v současné době nemá čas. Bohužel jsme nedělali aktualizace. Prosím o radu, jak nyní aktualizovat redakční systém na verzi Joomla 3.9 a jak povýšit PHP na verzi 7.4. a jak web zprovoznit.

21. kvě 2021 19:50 - 21. kvě 2021 19:51 #144387
Odpověď od Bong
Moderátor
Předpokládám, že provozujete nějakou zastaralou verzi Joomla 3x

Jak zachránit hacknutou Joomlu najdete v článku: www.bongovo.cz/joomla/40-jak-zachranit-hacknutou-joomlu
Ale protože máte web vypnutý, budete muset opravy a aktualizace provést na jiném webu nebo local.

Až budete mít všechno připravené smažete kompletně (soubory i databázi) na vašem hostingu a tento požádáte o opětovné spuštění do provozu a změnu verze PHP (pokud si ji nemůžete zmenit v administraci hostingu). Jakmile bude web fungovat, můžete opravenou verzi přenést na hosting a začít provozovat.

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

21. kvě 2021 20:54 #144388
Odpověď od Ernst
Joomla Expert
Pokud na webu kontakty nepoužíváte, doporučuji tuto komponentu minimálně vypnout, často je použita k napadení webu

21. kvě 2021 21:26 #144390
Odpověď od RickyCZ
Uživatel
Děkuji za sdělení. Bohužel si s tím asi sám neporadím. Mám trochu obavu, abych neudělal víc škody než užitku. Jsem jen běžný uživatel redakčního systému JOOMLA. Uvítal bych doporučení na někoho, kdo mi s tím pomůže. Předem děkuji.

21. kvě 2021 21:51 #144391
Odpověď od RickyCZ
Uživatel
Prosím o odhad, kolik času to zkušenému webmasterovi zabere a jaká je odpovídající cena za tuto práci?

22. kvě 2021 12:09 #144395
Odpověď od Ernst
Joomla Expert
Zkuste mi napsat na email.
Máte přístup na ftp a k databázi?
Jaký je to hosting?

Powered by Fórum