Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Jak nastavit obtékání obrázku textem

23. úno 2021 18:58 #143819
Odpověď od Cony
Moderátor
A do té dokumentace jste koukala? Na tom obrázku je to v angličtině - Alignment. V češtině, jak jsem psal "Zarovnání".

23. úno 2021 21:04 - 23. úno 2021 21:11 #143821
Odpověď od Bong
Moderátor

Cony napsal: A do té dokumentace jste koukala? Na tom obrázku je to v angličtině - Alignment. V češtině, jak jsem psal "Zarovnání".


Nezmizelo opět vkládání obrázků z JCE?
To už tu kdysi bylo, že vkládání a nastavování obrázků se instalovalo zvlášť a jako placené rozšíření.
Když totiž JCE nainstaluji, tak mám možnost vložit obrázek pouze pomocí Joomla tlačítka.
To bych se nedivil, že uživatel nic nevidí a je zmatený.

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

24. úno 2021 03:18 #143823
Odpověď od Cony
Moderátor
Pro jistotu jsem teď zkusil nainstalovat Free verzi a tlačítko Image manageru normálně v liště mám a je tam i to zarovnání. Ale je pravda, že PRO má cosi, co se jmenuje Image Manager PRO, nebo tak nějak. Nevím přesně v čem se to liší, ale pokud jsi měl nainstalovaný JCE PRO a přes něj hodil Free verzi, tak ti tlačítko asi zmizí, protože ten Image Manager PRO ve free verzi neni. Musíš do profilu a tlačítko si tam zpět přetáhnout...

Jinak JCE je asi první investice, kterou bych do Joomly doporučil. Za 30EUR ročně dostanete velmi kvalitní produkt a ušetříte mnoho hodin práce a vztekání se :)

27. úno 2021 11:29 - 27. úno 2021 11:45 #143838
Odpověď od Bong
Moderátor
V podstatě, zarovnání obrázku je kdykoli po vložení možné tak, že kliknete na vložený obrázek, tedy označite ho a následně použijete některé z tlačítek na zarovnání textu. Obrázek se zarovná a obtékání textu bude automatické...

Protože v překladech Joomly byla dialogová okna při vkládání ze Správce médií těžce nepřehledná, upravil jsem překlad J3 podle nové J4 (ale tam jsou zatím zase jiné podivnosti). Změny budou dostupné v nové verzi češtiny.

Nový překlad dialogu v Joomla 3

Překlad dialogu v Joomla 4

Překlad dialogu v editoru JCE

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

06. bře 2021 14:08 #143902
Odpověď od Bong
Moderátor
Problémy z překladem TinyMCE můžete vyřešit instalací nové češtiny pro TinyMCE. Stahujte z www.bongovo.cz/ke-stazeni/category/222-tinymce

Pozor na stahovanou verzi. Když použijete balíček pro nesprávnou verzi Joomly, žádné škody nevzniknou, ale překlad nebude fungovat.

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.
Poděkovali: Cony

Powered by Fórum