Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Jak nastavit obtékání obrázku textem

22. úno 2021 15:36 #143797
Jak nastavit obtékání obrázku textem od Nataša Řezníčková
Pokročilý uživatel
Nemohu přijít na to, jak se dá nastavit obtékání obrázku textem Joomla. Mám editory JCE i TinyMce, ale ani v jednom to neumím. Když zadám dotaz na internet, vůbec nic k tomuto tématu nemohu najít. Poradíte? To vůbec nikdo nepotřebuje? Ani tady ani jinde na internetu toto téma snad vůbec není, nebo už jsem úplně mimo a neumím nic najít. Poradíte?

22. úno 2021 15:50 #143798
Odpověď od Bong
Moderátor
Myslite obtekani uplne kolem dokola? Tedy obrazek uplne obteceny textem ze vsech stran?
To hledate marne.

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

22. úno 2021 15:57 #143799
Odpověď od Cony
Moderátor
Pokud myslíte "odtečení" obrázku doleva, nebo doprava, tak si to nastavíte v editora v dialogu obrázku . Česky se to jmenuje Zarovnání a je to ta první sada možností - Doleva, Uprostřed, Doprava. Vpravo je pak náhled jak to bude vypadat. Teoreticky by to ale mohla narušit šablona.

Pokud máte na mysli to co psal Bong, tedy obrázek uprostřed textu, obtékaný zleva i zprava, to opravdu úplně jednoduše nejde.
Šlo by řešit pomocí tabulky (nedoporučuji, na mobilech to bude špatně), nebo pomocí Bootstrap gridu , pokud jej šablona poporuje.

22. úno 2021 16:16 #143801
Odpověď od Nataša Řezníčková
Pokročilý uživatel
Stačí obtečený z jedné strany

22. úno 2021 20:17 #143808
Odpověď od Bong
Moderátor
Jen doplním.

Jestli vkládáte obrázky přímo do textu, je lepší používat editor JCE, nastavování je mnohem jednodušší.

Práce s obrázky v textu v editoru TinyMCE je vcelku smutná a otravná záležitost.

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

23. úno 2021 18:24 #143817
Odpověď od Nataša Řezníčková
Pokročilý uživatel
JCE mám, přesto jsem nenašla možnost, aby byl třeba nalevo obrázek a v druhé půlce text - abych na to nemusela vkládat tabulku. Ale asi to prostě neumím, nenajdu , nevidím .....

Powered by Fórum