Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

joomla změna verze PHP 7.3 -> 7.4

18. led 2021 12:31 #143558
Zdravím, měl bych takový obecný dotaz. Hostuji na serveru, kde je verze PHP 7.3. V administraci domény a hostingu mám možnost zažádat o přechod na verzi 7.4 s tím, že se změní název serveru
Chtěl bych se zeptat, zda a pokud ano, tak jaké jsou obecné kroky v joomla, aby tato změna proběhla vpořádku? Při přechodu z PHP 5.x na 7.x kdysi před lety mi právě tato změna znefunkčnila celý web a musel jsem ho dělat znovu. (Ano, hosting má zálohování, ale to jsem v té době nevěděl a raději stránky udělal znovu). Teď bych této situaci rád předešel.
Děkuji moc

18. led 2021 13:44 #143559
Odpověď od Cufe
Admin
Stačí požádat hosting o změnu, problém by nastat neměl. V případě, že by problém vznikl, tak pouze v nekompatibilitě rozšíření. Ale pokud je máte aktuální nemusel by v tom být problém (přechod z php 7.3 na 7.4 je spíš "kosmetická" záležitost).

Joomla úřední deska | IVT služby - IT služby, webové stránky v Joomla!, online marketing | Joomla je best! Zveřejni svůj problém, pokud ho vyřešíš sám, jsi best!

18. led 2021 14:27 #143560
Odpověď od Bong
Moderátor
Pokud i tak dojde k nějakým změnám, třeba v názvech serverů a podobně, lze všechny podstatné informace upravit textovým editorem přímo v souboru configuration.php. Přeinstalovávat není nic potřeba.

Pokud chcete mít ještě větší jistotu, stačí si nainstalovat Akeeba Backup a vytvořit zálohu pomocí tohoto rozšíření. Zálohu pak lze použít na obnovení, nebo opravu stávající instalace Joomly.

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

18. led 2021 15:25 #143561
Odpověď od Petra Procházková
Uživatel
Od prosince zkoušela převést některé z mých webů na PHP 7.4. Většinou to bylo bez problémů (když jsou aktuální rozšíření)... ovšem co si s tím neporadilo byl JoomSEF, takže tam, kde jsem přecházela na 7.4 jsem ho odinstalovávala...

18. led 2021 15:42 #143564
Odpověď od Jakub
Uživatel
Super, děkuju, tak doufám, že to projde taky bez problémů. Možná byl předtím problém s přechodem z PHP 5.x na PHP 7.x Už je to pár let, ale pamatuju si, že po přechodu mi joomla hodila bílou stránku a nějaký php warning a tím to skončilo. nebyl jsem schopen se dostat ani do administrace, nikam. Tak snad to tentokrát projde bez problémů. Každopádně si nechám web hostingem předtím zálohovat :)

18. led 2021 20:07 #143573
Odpověď od Rudolf
Joomla Expert

pamatuju si, že po přechodu mi joomla hodila bílou stránku a nějaký php warning a tím to skončilo. nebyl jsem schopen se dostat ani do administrace, nikam.


Stačilo na ftp zakomentovat systémový plugin na kontrolu PHP a pak ho v administraci vypnout.

co si s tím neporadilo byl JoomSEF, takže tam, kde jsem přecházela na 7.4 jsem ho odinstalovávala...


Nám stačilo upravit základní třídu na function __construct() a JoomSEF nám běží.

MiniJoomla! - www.minijoomla.org - eshop s rozšířením Joomla/VM
Email Manager - aplikace na správu šablon emailů pro VirtueMart
Easy Feeder - aplikace na generování XML/CSV feedů a napojení na ERP pro VM
PragueClassicconcert - portál pro prodej vstupenek na systému Joomla

Powered by Fórum