Přihlásit se

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 bezpečnostní vydání (29 lis 2023)

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 je nyní k dispozici. Jedná se o bezpečnostní vydání pro Joomla 4.x. a 5.x.

Instalace aktualizace - neproběhlo do 100%

13. led 2021 18:55 #143532
Zdravím, jako laik se chci zeptat.

dnes mi opět přišla notifikace abych aktualizoval joomlu na stránkách. dal jsem tedy aktualizovat joomlu, ale v 85,6% vyskočila na vteřinku nějaká hláška o chybě a dál se vše zastavilo.
Vidím, v joomle v systemových informacích, že se aktualizovala Joomla! 3.9.24 Stable [ Amani ] 12-January-2021 15:00 GMT

stránky fungují, vše se zdá být funkční, mám se něčeho obávat, nebo něco dělat, či čekat až přijde další aktualizace
samozřejmě aktualizaci joomly mi to už nenabízí, jen doplnků, ale mám obavu to dát.

(no tentokrát jsem před aktualizací zálohu nedělal, mám pouze starší)

díky za info co dál

13. led 2021 19:22 #143533
Odpověď od Bong
Moderátor
Na Joomla 3 prakticky vycházejí jen opravy a ty se týkají souborů. Takže pokud se nějaké nepřepíšou, nemusí to být až zas taková tragédie.

Chyba může souviset i s hostingem. Většinou i na mizerném hostingu pomůže Pročistit mezipaměť Joomly a Vymazat prošlou mezipaměť. Dále si stáhnout a smazat případné zálohy v Akeeba Backup. Prostě uklidit a uvolnit místo.

V administraci následně zvolte Aktualizace Joomla - tlačítko Kontrola aktualizací. Pak budete mít možnost soubory jádra přeinstalovat přímo z webu, nebo pokud máte instalační balíček stažený v PC, tak i z počítače.

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

13. led 2021 19:27 #143534
Odpověď od vejvik
Začátečník
Děkuji za info, na hostingu misto je, dosud nebyl nikdy problem s aktualizacemi.
Zkusim dle návodu pročistit mezipamet.
Zalohy akeeba na hostingu nejsou, je to proti jejich podminkam dle meho tarifu, takze pripadne zalohy hned stahnu na pc.

Udělám vše dle vaší rady, děkuji.

14. led 2021 07:06 #143538
Odpověď od Rudolf
Joomla Expert

ale v 85,6% vyskočila na vteřinku nějaká hláška o chybě a dál se vše zastavilo.


Došlo vám místo na hostingu, xml soubor s informací o upgradu se aktualizoval, takže instalace se bude tvářit, že Joomla je nová, ale nejsou aktualizované všechny soubory a nějaké chybí.

> samozřejmě aktualizaci joomly mi to už nenabízí, jen doplnků, ale mám obavu to dát.

Ale nabízí, jen je třeba správně hledat a aktualizaci si vynutit až poté co si uděláte místo na hostingu

MiniJoomla! - www.minijoomla.org - eshop s rozšířením Joomla/VM
Email Manager - aplikace na správu šablon emailů pro VirtueMart
Easy Feeder - aplikace na generování XML/CSV feedů a napojení na ERP pro VM
PragueClassicconcert - portál pro prodej vstupenek na systému Joomla

14. led 2021 10:52 #143541
Odpověď od vejvik
Začátečník
místo na hostingu je...
ale už jsem se dopátral a kliknul na tlačítko "přeinstalovat soubory jádra joomla" nyní vše proběhlo v pořádku a až do konce

děkuji za rady

Powered by Fórum