Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Rychlost Joomla !

11. pro 2019 21:25 - 11. pro 2019 21:26 #141335
Rychlost Joomla ! od Pavel Svoboda
Návštěvník
Jak je to s rychlostí načítání v testu nástroje PageSpeed Insights viz, TEST

11. pro 2019 22:28 #141336
Odpověď od Bong
Moderátor
Na co se ptáte? Na nástroj PageSpeed Insights nebo na výsledky JoomlaPortalu v testu?

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

11. pro 2019 23:05 - 11. pro 2019 23:30 #141337
Odpověď od H13
Admin
Jinak je to jako se vším. Někdo chce rychle načtené stránky, pak udělá zakladní styly, skoro žádnej Javascript a je to. Někdo zase chce, aby stránka vypadala hezky nebo potřebuje náročnější funkce, tak oželí rychlost.

Příklad 1)
Na webovou stránku se mi designově hodí nějaký Google Font. Chci mít rychlou stránku, nenačtu ho. Kladu-li důraz na design, připojím ho.

Příklad 2)
Na webovou stránku bych rád dal Google Analytics. Chci mít rychlou stránku, nedám ho tam.

Příklad 3)
Na webové stránce bych rád reklamy od Google AdSense. Chci mít rychlou stránku, nedám je tam.

Je trochu paradoxní, že vám služba Google Page Speed řekne, že nejproblematičtější části stránky z hlediska rychlosti jsou: Google AdSense, Google Fonts, Google Analytics, apod.

Občas je to taky jen líbivá hra. Přesunete Javascript z hlavičky do patičky a získáte pár bodů navíc.

Člověk se musí rozhodnout, zda na stránku dá např. Bootstrap, který využije např. z 80%, nebo stráví půl roku psaním vlastního CSS (a nakonec to možná na rychlost nebude mít žádný vliv), atd.

Podobné je to s Anti-jQuery mánií. Nové Javascript frameworky, případně vlastní Javascript kód, který bude řešit problémy stejně obsáhle jako jQuery, jsou kolikrát pomalejší a naboutnalejší než když se použije jQuery, ale protože někdo chtěl protlačit vlastní framework a v rámci PR začal psát negativně o jQuery, pak není "in" používat kvůli rychlosti jQuery.

Tedy, Page Speed je skvělý nástroj, pokud např. ladíte stránky pro mobily, ale člověk se musí rozhodnout, zda bude rychlost priorita, nebo bude priorita něco jiného.

S tímto portálem je to takto:



Já osobně pomocí tohoto nástroje testuji hlavně přístupnost ("Accessibility"). S rychlostí kolikrát toho moc neudělám (protože např. raději použiju např. Google Font, nebo nějaký zajímavý Javascript, apod. když se mi na stránku prostě hodí)

A i u přístupnosti kolikrát nevím, jestli použít barvu, která se mi líbí, nebo barvu, která má větší kontrast. A i to je celkem časově náročné, když člověk procento po procentu mění tmavost barvy, aby mu v auditu vyšla OK :-)


Phoca Cart - www.phoca.cz/phocacart - e-shop, e-commerce
Phoca Gallery - www.phoca.cz/phocagallery - obrázková galerie
Phoca Download - www.phoca.cz/phocadownload - stahování souborů
Phoca Guestbook - www.phoca.cz/phocaguestbook - guestbook
Poděkovali: Pavel Svoboda

12. pro 2019 17:50 #141342
Odpověď od Pavel Svoboda
Návštěvník

Bong napsal: Na co se ptáte? Na nástroj PageSpeed Insights nebo na výsledky JoomlaPortalu v testu?

Všeobecně na PageSpeed + podobné testy a rychlost Joomly jako takové ...
Jak píše Honza H13 - palec nahoru!
Díky.

13. pro 2019 07:05 #141345
Odpověď od Rudolf
Joomla Expert
No pokud hodnotíte rychlost webu jen podle Page Speed Insight, tak je to cesta do pekla :)

Honza to popsal krásně, použít jen pro přístupnost. Vše ostatní jsou nesmysly od Google aby zdůvodnil svoje nástroje a podpořil své marketingové a ekonomické zájmy.

MiniJoomla! - www.minijoomla.org - eshop s rozšířením Joomla/VM
Email Manager - aplikace na správu šablon emailů pro VirtueMart
Easy Feeder - aplikace na generování XML/CSV feedů a napojení na ERP pro VM
PragueClassicconcert - portál pro prodej vstupenek na systému Joomla

10. dub 2020 11:21 - 10. dub 2020 11:33 #142114
Odpověď od Terei
Návštěvník
Popsal jsi to hezky, zajímá mě ještě jestli má na něco vliv Best Practices.


Pro zrychlení perfomance jsem povolil konzervativní cache a komprimaci Gzip. Může to něčemu uškodit? Dostal jsem za to 2 body. No čekal jsem víc.

Powered by Fórum