Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Záznam činností uživatele

07. pro 2019 23:07 #141301
Záznam činností uživatele od JohnyCage
Uživatel
Ahoj, je možné nějak logovat uživatele i v tom, zda nějaký soubor nahraje, vymaže...zkrátka, logovat práci se soubory...? Děkuji.

08. pro 2019 05:32 - 08. pro 2019 05:33 #141302
Odpověď od Bong
Moderátor
Ano. Lze logovat jakoukoli činnost uživatele, pokud máte pro komponentu povolen dostupný plugin.

A budu se opakovat... prošel jsem vaše minulé dotazy, zkuste také na ně odpovídat, jakým způsobem jste nakonec problém vyřešil. Zda vám rada pomohla, nebo jste použil něco jiného. Je to vodítko pro další uživatele s podobným problémem a i pro ty, kteří se vám snaží poradit.

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

08. pro 2019 10:42 #141304
Odpověď od JohnyCage
Uživatel
Zapl jsem logování uživatelských, které Joomla nabízí. To pro mě hlavní ale Joomla nedělá. Nezaznamenává, kdo kam mi co uloží nebo vymaže na ftp úložišti. Kam nahrál jaký obrázek, kdy jej vymazal. Používám Quantim Manager. Existuje nějaká uživatelská možnost, jak tyto akce zaznamenat nebo jedině hledat logy přímo od poskytovatele hostingu?

08. pro 2019 10:50 #141305
Odpověď od Rudolf
Joomla Expert

To pro mě hlavní ale Joomla nedělá


Omlouvám se, ale četl jste příspěvek od Bonga nebo mu jen nerozumíte?

Lze logovat jakoukoli činnost uživatele, pokud máte pro komponentu povolen dostupný plugin.


MiniJoomla! - www.minijoomla.org - eshop s rozšířením Joomla/VM
Email Manager - aplikace na správu šablon emailů pro VirtueMart
Easy Feeder - aplikace na generování XML/CSV feedů a napojení na ERP pro VM
PragueClassicconcert - portál pro prodej vstupenek na systému Joomla

08. pro 2019 11:04 #141306
Odpověď od JohnyCage
Uživatel
Pokud jsem v něčem nový, raději se ujistím a pokud je vám to zatěžko, nereagujte, přeptám se na zahraničních fórech. Evidentně, pokud neexistuje plugin logování pro komponentu Quantum Manager, což evidentně neexistuje - nenašel jsem, potom log nelze provádět. Raději jsem se chtěl ujistit, protože mně přišlo samozřejmé, že jestliže Joomla oblíbenou feature logování podporuje, potom vývojář komponent v určité kontinuitě s mateřským systémem jisté vlastnosti implementuje zcela automaticky.

08. pro 2019 14:42 - 08. pro 2019 14:47 #141307
Odpověď od Bong
Moderátor
Nemáte pravdu. Joomla samozřejmě nahrávání a mazání souborů loguje. Tedy pokud máte plugin povolený a používáte pro tyto operace výchozí rozšíření Joomly.

Záznam činností uživatele v komponentách třetích stran, ale není běžná záležitost. Zpravidla to totiž není potřeba. Nastavením oprávnění uživatelům můžete jejich činnost upravit individuálně a je tedy jasné kdo za co odpovídá. Pokud ale záznam činností a jiné požadujete, můžete:

1. Použít jinou komponentu nebo řešení, které vaše požadavky splňují
Lze i poradit, ale na to od vás dostáváme příliš málo informací

1. Navrhnout nové funkčnosti autorům rozšíření
Určitě vám vyjdou v čemkoli vstříc, pokud zasponzorujete jejich činnost

3. Vytvořit, nebo si nechat vytvořit plugin pro požadované funkce
Čtěte dokumentace, vzdělávejte se, programujte... vše potřebné máte v odpovědi předchozího dotazu , vytvořit vámi požadovaný plugin není zas tak složité.


Pokud se jedná Quantum Manager, tak to je poměrně nedávno zveřejněné rozšíření, do kterého nové funkce přibývají postupně. Jednou z jeho předností je možnost vytváření uživatelských profilů, kde nastavíte přesně co, kdo a kde může.

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.
Poděkovali: Rudolf

Powered by Fórum