Přihlásit se

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 bezpečnostní vydání (29 lis 2023)

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 je nyní k dispozici. Jedná se o bezpečnostní vydání pro Joomla 4.x. a 5.x.

SEO servis

06. zář 2019 22:39 #140647
SEO servis od Luděk Pechanec
Pokročilý uživatel
Dobrý den, připravuji školní web k "Prohlášení o přístupnosti" a na "seo-servis.cz" jsem dosáhl výsledku "85". Jedná se o web " www.zsvrch.cz " . Nevím, zda je to dostatečné číslo a zda web splňuje podmínky pro dané "prohlášení".
Prosím, můžete mi poradit, zda mohu provést ještě nějaké potřebné úpravy, případně jaké a jak?
Je třeba nehat web zkontrolovat i nějakou jinou aplikací?

Pro zvýšení daného čísla jsem již použil toto:

- com_aimysitemap-v25.0
- plg_sys_metarobots-1.4
- plg_system_phocasite_v3.0.2

Mockrát děkuji za jakékoliv přínosné informace.

07. zář 2019 14:46 #140651
Odpověď od klucon
Pokročilý uživatel
Ahoj,
se SEO to nesouvisí, ale koulnul jsem z mobilu na tvůj odkaz a viděl jsem dvě chyby.

První je příliš dlouhé logo a nevleze se na šířku displeje a druhá chybička...

Máš tam TO TOP, ale zobrazuje se ti pouze bílé kolečko, které jde vidět pouze v části textu nebo v patičce.
Poděkovali: Luděk Pechanec

07. zář 2019 19:41 #140656
Odpověď od Rudolf
Joomla Expert
seo-servis.cz
není vhodný nástroj na SEO, je to jen taková hračka pro lidi, co si myslí že tím udělají super SEO web.

Každopádně když už ho používáte tak by jste měl opravit ty chyby co reportuje.
Minimálně to, že na stránku nedáte H1, ale H3 jako první titulek, je určitě chyba.

Já používám
www.rsjoomla.com/joomla-extensions/joomla-seo.html

Jinak se SEO to sice souvisí jen trochu, ale zkuste pro kontrolu webu použít i tohle:
www.webpagetest.org

MiniJoomla! - www.minijoomla.org - eshop s rozšířením Joomla/VM
Email Manager - aplikace na správu šablon emailů pro VirtueMart
Easy Feeder - aplikace na generování XML/CSV feedů a napojení na ERP pro VM
PragueClassicconcert - portál pro prodej vstupenek na systému Joomla
Přílohy:
Poděkovali: Luděk Pechanec

15. zář 2019 20:49 #140707
Odpověď od MaK.
Zkušený uživatel
Prohlášení o přístupnosti – jakože pro zdravotně postižené? S tím, řekl bych, nemá SEO vůbec nic společného.

Nějaké info o přístupnosti např. zde www.pravidla-pristupnosti.cz/ , případně i novinky na www.tyflokabinet.cz/clanky/novy_zakon_o_pristupnosti

Vztahuje se to také pro mobilní zobrazení? Pak viz search.google.com/test/mobile-friendly?i...CHGedrlhVuzijCOqCpSg
Jak web maká na mobilech?

Pro posouzení čitelnosti fontů se může hodit www.sovavsiti.cz/kontrast/ , ale kontrast je asi ok. Za to velikost písma je docela mikro, někde na webu jen 13bodové, což je dost málo.

Taky by asi bylo dobré prověřit např. ALTy u obrázků (pro nevidomé, hůře vidící), viz mariankabele.cz/foto-manazer/12-zasad-pr...vedly-vice-zakazniku bod 9)

Nějaké tipy týkající se čitelnosti posílá i Google Search Console, je-li na webu nasazený.

btw, uvažoval bych i nad implementací HTTPS.

MaK.

--- -- -

Powered by Fórum