Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Joomla! konzole ladění chyb - Nalezeno x duplikátů!

10. dub 2019 09:08 #139797
Ahoj.
Řeším problém s jedním webem. jde o to, že z nějakého důvodu strašně zatěžuje databázi. Už druhý den se snažím přijít na to, co tam hapruje. Oto hůř, že se jedná o eshop. Eshopy stavím z 90% stejně a problém s vytížením je jen tady.

V ladění chyb jsem narazil na zajimavou věc. Pagebuilder Quix má hodně duplikátů.

Umíte mi prosím jednoduše vysvětli, co ty duplikáty vlastně znamenají a jestli to má nějaký vliv na zatížení?
Já si to představuju tak, že tato komponenta 21x vstoupí do databáze pro stejnou informaci, nebo vykoná 21x stejnou operaci. Což dle mé blažené nevědomosti znamená, že to zbytečně zatěžuje provoz.

Uvedený příklad je na jednoduchou html stránku s obchodníma podmínkama, jen napsanou v tom builderu
[img


Když to srovnám se stejným html obsahem, jen vloženým v klasickém článku
[img

10. dub 2019 12:28 #139798
Odpověď od Cony
Moderátor
Ano, duplikát SQL dotazu znamená přesně to, aplikace se dvakrát (nebo vícekrát) zeptá do DB na úplně stejnou věc.
Databázi to samozřejmě zbytečně zatěžuje, nelze ale jednoznačně říct jak moc. Na hostingu s omezeným počtem připojení do DB by to mohlo způsobovat problémy při více návštěvnících.

Jinak i 80 dotazů mi přijde pořád poměrně hodně.

10. dub 2019 13:16 #139799
Odpověď od Rudolf
Joomla Expert
Cesta k úspěšnému vytváření eshopů na Joomla je trnitá a businessově úspěšné eshopy se liší od těch skládaných běžnými adminy právě v těchto maličkostech a hlavně znalostech.

Tož přeji správnou a long journey :D

MiniJoomla! - www.minijoomla.org - eshop s rozšířením Joomla/VM
Email Manager - aplikace na správu šablon emailů pro VirtueMart
Easy Feeder - aplikace na generování XML/CSV feedů a napojení na ERP pro VM
PragueClassicconcert - portál pro prodej vstupenek na systému Joomla

10. dub 2019 13:18 #139800
Odpověď od marvays
Návštěvník

Rudolf napsal: Cesta k úspěšnému vytváření eshopů na Joomla je trnitá a businessově úspěšné eshopy se liší od těch skládaných běžnými adminy právě v těchto maličkostech a hlavně znalostech.

Tož přeji správnou a long journey :D


To zní škodolibě :)

10. dub 2019 15:00 #139801
Odpověď od Cony
Moderátor

marvays napsal: To zní škodolibě :)

Spíš zkušeně :P

10. dub 2019 15:06 #139802
Odpověď od marvays
Návštěvník

Cony napsal:

marvays napsal: To zní škodolibě :)

Spíš zkušeně :P


Jasně. Myslel jsem to v legraci. Mám vás rád kucí a jen v dobrém. Líbí se mi, jak Rudolf odpověď jen naťukne, přitom dá najevo, že to má už dávno za sebou a vychytaný a že mi to nechce prozradit :)

Powered by Fórum