Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Velmi pomalá administrace

27. bře 2019 17:15 - 27. bře 2019 17:18 #139607
Odpověď od Joom
Začátečník
Jj, mám tam problém htaccess, opravím to. Na frontendu jsem vypnul videa abych zjistil o kolik budou ty stránky rychlejší. Je to znatelně rychlejší, ale ty videa bych tam chtěl mít. Cony kde najdeš originál asi už víš. Tak se prosím mrkni i tam. Myslíš, že by se ta videa měla vypnout? Jinak problém je až po přihlášení. Teď to zase chvilku šlo docela rychle jen opět, když se hned po přihlášení klikne na ikonu na panelu vytvořit článek v K2, tak to nabíhá a nabíhá až vyprší časový limit. Do K2 se dostanu přes nabídku v hlavním menu - > komponenty, ale opět to trvá docela dlouho i když to naběhne a článek vytvořím i uložím svižně.

27. bře 2019 18:33 #139610
Odpověď od Joom
Začátečník
Ještě ta návštěvnost. Podle Google Analytics je denně na webu 200 až 400 lidí. Registrovaní lidé jsou zatím v desítkách.

28. bře 2019 13:10 #139624
Odpověď od Joom
Začátečník
Dobrý den, reakce hostingu.
Dobrý den, ten požadavek s logy SQL je dost nad rámec, potřebuju na to trochu času,
nezapomněl jsem na Vás. Co je přesně "stránky nemají výraznější problém s rychlostí načítání" vyjádřeno v sekundách? Máte zprovozněnýnějaký ten cachovací plugin?
Mám tedy používat nějaký cachovaci plugin nebo ne?

Děkuji za radu.

28. bře 2019 13:17 #139625
Odpověď od Joom
Začátečník
A ještě jedna reakce. Teď už dokonce jsme u rychlosti stránek. Osobně proti jeho radám nic nemám a postoj hodnotím jako vstřícný. Problém je, že to neřeší můj problém s pomalou administrací.
Dobrý den,

to je ale divné, že to nepomohlo. To máte taky změřeno nebo to berete
pocitově? Pokud to opravdu změřeno nepomohlo, tak by buď ten plugin
musel být nefuknčí nebo máte při načítání stránky příliš mnoho operací
se vzdálenými prostředky (nebo tak něco).

Každopádně abychom se mohli bavit o obstojné rychlosti, nemůže jít o 3
sekundy ani 3 MB, musel byste obojí vydělit aspoň třemi. 3,5 MB je pořád
hodně i v dnešní době. A nejde jen o rychlost připojení, ale také o to,
že to musí servery, ale hlavně prohlížeč přechroupat.

28. bře 2019 17:38 #139627
Odpověď od Cony
Moderátor
Cache v administraci opravdu nepomůže. Stránky se s ní zrychlí, ale nejdřív bych řešil proč jsou pomalé, a pak až nasadil Cache...

Jinak 3s a 3MB (já vidim dokonce 4MB) je opravdu dost... 1MB CSS je velmi hodně, 600KB skriptů také není zrovna málo.
CSS Komento - 225KB
yShortcodes - 72KB
i samotná šablona má 260KB

28. bře 2019 19:37 #139631
Odpověď od Joom
Začátečník
Ok. Cony co bych měl podle tebe udělat? Kde vidíš největší problém? Teď se nebavíme o administraci? Jinak je podle tebe rozumné dát načítání videí na hlavní stránku? Já fakt nevím? Potřebuji feedback od vás. Potřebuji názor od vás zkušenějších.

Powered by Fórum