Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Problém s nahráváním fotek na web (Komponenty - Phoca Gallery)

20. bře 2019 10:40 - 20. bře 2019 10:46 #139506
Dobrý den,
už týden jsem bezradná, nejdou mi nahrávat fotky do složky na webové stránky. Na stránky se nahraje prázdná složka. Můžete mi prosím pomoc?

Děkuji moc
Přílohy:

20. bře 2019 14:03 - 21. bře 2019 12:04 #139509
Odpověď od Bong
Moderátor
Joomlu máte aktuální 3.9.4. A verzi PHP máte už také nějakou novou ... 7.x ...?
A Phoca Gallery máte aktualizováno na poslední verzi 4.3.15? Češtinu (spíš nečeštinu) k Phoca Gallery máte také těžce historickou. Aktualizujte!

Smažte v Obrázky ty nepodařené nově nahrané, bez náhledů. Ať vám nepřidělávají problémy. Když se zkusím podívat co tam asi vyvádíte, tak třeba v kategorii Archiv se dokážu proklikat až ke složkám: css, images, js, photos,... To prostě takhle nefunguje něco někam bez rozmyslu zkopírovat. To všechno je třeba vyčistit a uvést dopořádku.

Dodržujete podobná nastavení?

V Možnosti Phoca Gallery - záložka Náhledy zapnout: Automatické vytváření náhledů: ANO.
V Možnosti Phoca Gallery - záložka Uživatelé - Typ hromadného nahrávání: HTML5


Dodržujete podobný postup?

1. Vytvořit novou Kategorii
2. V Obrázky přejít na Hromadné nahrávání
3. Pokud je k nové kategorii potřeba, vytvořte novou složku na záložce Vytvořit složku
4. Přejděte kliknutím do vytvořené složky
5. Klikněte na záložku Hromadné nahrávání
6. Přetáhněte z Průzkumníka v PC všechny obrázky (obrázky, ne jejich složku), které chcete přidat a klikněte na Start Upload
7. Označte (zaškrtnutím) nově nahrané obrázky, vyplňte společný titulek a vyberte Kategorii
8. Kliknutím na Uložit a Zavřít se spustí zpracování a vytvoření náhledů.

Hotovo.

Nebo, v které fázi vám to přestane fungovat?

OT: Přizpůsobte si někdy nastavení náhledů a zobrazování. V uživatelské části fotogalerie nevypadá moc úžasně. Nebo použijte komponentu Phoca Photo, která zobrazuje obrázky z Phoca Gallery (podle mého) lépe a moderněji.

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.
Poděkovali: iveta.kroftova

Powered by Fórum