Přihlásit se

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 bezpečnostní vydání (29 lis 2023)

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 je nyní k dispozici. Jedná se o bezpečnostní vydání pro Joomla 4.x. a 5.x.

image resize v perexu

22. úno 2019 16:57 #139086
image resize v perexu od ivan
Začátečník
Zdravím pánové, vždycky jste mi tu dobře poradili a věřím že tomu bude tak i teď. Na webu www.iskraholic.sk nemám responzivní šablonu tak zkouším na subdoméně info.iskraholic.sk šablonu JA purity III. Trochu se dostávám do podoby ale mám problém s autmatickou úpravou velikosti obrázku v perexu článku. Nainstaloval jsem resize image content fly and cache plugin , ten mi obrázky upraví na nastavenou velikost třeba teď 300x300, ale udělá to i pro mobily a tam je to problém. Poraďte jak to vyřešit?

22. úno 2019 18:21 - 22. úno 2019 18:24 #139090
Odpověď od Ernst
Joomla Expert
ten plugin prosím raději odinstalujte.
Tohle lehce uděláte v CSS souboru, kde doplníte například:
Code:
.blog .pull-left.item-image img { width: 60%; }

Dnes jsem k CSS vydal nový článek, tak se podívejte na něj až bude zveřejněn nebo se mrkněte zde

22. úno 2019 18:54 #139094
Odpověď od ivan
Začátečník
no jo , děkuji za radu, ale do kterého souboru to mám vložit? template.css ? bude mi to na 60% zobrazovat obrázky všechny? i ty co sa zadáaj v perexu článku?

22. úno 2019 19:10 #139095
Odpověď od Pavel [byPV]
Začátečník
Zdravím,

upřímně, Ernste, rád bych si půjčil Vaší věšteckou kouli ;-)...

Já bohužel z dotazu vůbec nepochopil konkrétní požadavek :-(. Sice jste zmínil obrázky v perexu a velikost "třeba" 300x300 px, ale perex je pro mě libovolný úvodník (tedy nevím jestli to řešíte na homepage nebo např. v detailu článku či někde v modulech), ten rozměr u obrázku nikde nevidím (asi to rozšíření nemáte zapnuté a nebo jste ho jen testoval) a hlavně jste nenapsal, čeho přesně chcete dosáhnout v zobrazení na desktopu a mobilu ;-).

Pokud napíšete, které přesně obrázky, na jakých konkrétních stránkách a v jakém zobrazení (desktop, resposive) chcete jak zmenšit, tak lze něco vymyslet, ale takhle je to jen teoretická debata...

22. úno 2019 19:22 - 22. úno 2019 19:24 #139096
Odpověď od Ernst
Joomla Expert

upřímně, Ernste, rád bych si půjčil Vaší věšteckou kouli ;-)...

Ono když tady člověk odpovídá více let, získá už určitý odhad.
Perex je úvodník (zjednodušeně) a ten je na webu jen v blogu.
Jiné obrázky na webu zatím nejsou, nejsou ani uvnitř článků.

To ivan

ano, to změní všechny obrázky v tom blogu. tedy ne uvnitř článků ale na této uváděné stránce.

Nejlépe je to změnit s souborech custom.css, override.css atd, jak píšu v www.joomlaportal.cz/jak-zacit/649-styly-pro-uplne-zacatecniky

Ale pokud je nemůžete použít, přidejte to na konec template.css

PS tu velikost v procentech si můžete dát jakou chcete, ale píšu ji v procentech kvůli responzivitě, protože předpokládám, že ty kontejnery ve kterých jsou, jsou responzivní

22. úno 2019 19:23 - 22. úno 2019 19:27 #139097
Odpověď od ivan
Začátečník
no když se podíváte na první web bez responzivní šablony www.iskraholic.sk je vidět že obázky v úvodníku,co se zobrazují na homepage ne v tele článku mají upravenou velikost, zmenšenou všechny stejně, hlavní článek vždy větší, další články menší ale všechny stejné, dělá to asi upravená šablona, neřeším fotky v tele článku ale co se vkládaj v článku jako "obrázek úvodníku" kdyby mi to ale upravilo na stejnou velikost i obrázky v tele článku bylo by to super, ale to je vedlejší, jdde mi o vzhlad úvodní stránky, plugin obrázky zmenšil na mnou nastavenou velikost třeba 300x300 ale tak to bylo i při přehlédáni v mobilu a to je špatně, chtěl bych docílit vzhled podobní púvodní stránce ale s jinou responsivní šablonou, v tomto případě JA Purity III, lepší jsem nesehnal :(

ten web info.iskraholic.sk je jenom cvičnej, kvuli responzivní šabloně, aby původní nedo.....nerozhodil

Powered by Fórum