Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

FBclid odstranění

06. úno 2019 21:06 - 06. úno 2019 21:06 #138822
FBclid odstranění od Lukáš Jadlovský
Začátečník
ahoj,
určitě si někteří všimli, že fb odkazuje na weby s přílepkem sledovacího kodu fbclidxxxxxx

hledal jsem návody jak to odstranit a našel jsem
mareklecian.cz/parametr-facebooku-v-url-fbglid-a-jeho-odebrani/
www.michalspacek.cz/zmena-url-a-skryvani...d-pomoci-javascriptu

Když jsem použil Markovo verzi úpravu htaccess, tak se web pořád dokola přesměrovával na www. xxx .cz/index a nefungovalo to
Pak jsem použil Michalovo verzi scriptu a ta skoro funguje, respektive vznikl podružný problém.
za 1) chvilku je vidět původní odkaz s fbclid a pak je hned nový bez, to je jen kosmetický problém (snad, nevím jak zareagují google statistiky)
za 2) fb komentáže se po prvnotním odkazu nenačtou, ale jekmile stránku refreshnu, taku už jsou bez problému vidět, tekže zjevně po aktivování scriptu se nenačtou komentáře, ale až po refreshi s čistou url

použitý script:
Code:
<s-cript> (function() { var param = 'fbclid'; try { var url = new URL(location); url.searchParams.delete(param); history.replaceState(null, '', url.href); } catch (ex) { // nic } })(); </script>

máte někdo nějaký elegantnější tip jak se zbavit fbclid?

06. úno 2019 21:39 #138826
Odpověď od Bong
Moderátor
Ale tam se píše, že si máte vytvořit soubor remove-fbclid.js a ne to cpát do .htaccess.

Pak stačí JS soubor strčit do složky javascript vaší používané šablony a upravit index.php šablony tak, aby se JS načítal. Funguje to.

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

06. úno 2019 21:42 #138828
Odpověď od Lukáš Jadlovský
Začátečník
ee byla tam i verze pro htaccess, což jsem si myslel že bude nejlepší, že se to provede dřív než se stránka načte, což nefungovalo.

jsou to 2 různé navody a s více možnsotmi řešení.

přes ten js mi to funguje (vložil jsem přímo do konfigurace šablony, má na to okénko - yootheme)

ale zlobí ty fb komentáře (phoca) a nenačtou se po aplikování scriptu

06. úno 2019 21:55 #138830
Odpověď od Lukáš Jadlovský
Začátečník
ha, tak zdá se že problém je jen na mém pc, už jsem to ověřoval na jiných zařízeních a tam problém není :)

06. úno 2019 22:07 #138832
Odpověď od Lukáš Jadlovský
Začátečník
tak ne, problém tam je pořád, ale pouze na stolním pc, v mobilu se to neprojevuje :(

06. úno 2019 22:07 - 06. úno 2019 22:07 #138833
Odpověď od Bong
Moderátor
Ten .htaccess by měl také fungovat. Použijte .htaccess Joomly a doplňte si k RewriteEngine On ty dva potřebné řádky s přesměrováním 301.

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

Powered by Fórum