Přihlásit se

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 bezpečnostní vydání (29 lis 2023)

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 je nyní k dispozici. Jedná se o bezpečnostní vydání pro Joomla 4.x. a 5.x.

Zboží 18+

28. lis 2018 10:30 #138132
Zboží 18+ od marvays
Návštěvník
Čest práci.
Dnes mám opět zajímavý námět k diskuzi. Mám požadavek, aby klient měl nějak ošetřeno zboží prodejné od 18ti let. Komplikace je, že se jedná jen o některé zboží a chce to mít nějak ošetřeno v objednávce.

Mě na první pokus napadlo nějaké pole, kde by pouhým zakliknutím potvrdil souhlas. Samotný souhlas by byl formulován tak, že potvrzuje, že je mu 18+ let.

A buď to dát do produktu, kde bez potvrzení nevloží zboží do košíku.

Nebo do košíku, kde bez potvrzení nedokončí objednávku. Jen by se muselo nějak vyřešit to, aby se to potvrzení zobrazovalo jen v případě, že je v košíku dané zboží, na které se to vztahuje. A ještě se to promítlo v objednávce.

Nějaké nápady, nebo nejlíp osobní zkušenosti?


Pěkný den všem.

28. lis 2018 10:49 #138135
Odpověď od Petra Procházková
Uživatel
Ahoj,

zkus tohle> extensions.joomla.org/extension/pro-age-check/
musi odsouhlasit, ze mu je 18, aby ho to pustilo dal, jinak ho to presmeruje pryc. Pouzivam to na eshopech s alkoholem.
Poděkovali: Cufe

28. lis 2018 11:34 #138137
Odpověď od marvays
Návštěvník

Petra - STAWEBNICE.com napsal: Ahoj,

zkus tohle> extensions.joomla.org/extension/pro-age-check/
musi odsouhlasit, ze mu je 18, aby ho to pustilo dal, jinak ho to presmeruje pryc. Pouzivam to na eshopech s alkoholem.


Nepustí dál, jakože nevpustí na stránku? Tak jako v tom demu?

Já zatím zavzpomínal a koukám na tohle. Umím tam nastavit, aby musel pole potvrdit, jinak nepřidá zboží do košíku. ale potřebuju to promítnout i do objednávky.

28. lis 2018 12:20 #138139
Odpověď od Petra Procházková
Uživatel
viz demo

28. lis 2018 14:43 #138146
Odpověď od Rudolf
Joomla Expert
To mě zajímá, jak se to tady vyvine :)

Petro, to ověření věku (plugin) je jen taková virtuální hračička, nebo to v případě alkoholu pak kontrolujete podle platební karty zákazníka?

Díky

MiniJoomla! - www.minijoomla.org - eshop s rozšířením Joomla/VM
Email Manager - aplikace na správu šablon emailů pro VirtueMart
Easy Feeder - aplikace na generování XML/CSV feedů a napojení na ERP pro VM
PragueClassicconcert - portál pro prodej vstupenek na systému Joomla

28. lis 2018 15:06 #138148
Odpověď od Cony
Moderátor

Rudolf Baláš napsal: ...to ověření věku (plugin) je jen taková virtuální hračička, nebo to v případě alkoholu pak kontrolujete podle platební karty zákazníka?

Tuším, že jsem to kdysi s někým na teoretické rovině řešil, a že z toho vyplývalo, pokud by se měly dodržet opravdu všechny zákony a nařízení doslova, je to v podstatě neřešitelné. Pokud se nepletu závěr byl checkbox v objednávce "Čestně prohlašuji že mi bylo 18". Je to už ale dlouho, nevím zda se něco neměnilo...

Powered by Fórum