Přihlásit se

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 bezpečnostní vydání (29 lis 2023)

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 je nyní k dispozici. Jedná se o bezpečnostní vydání pro Joomla 4.x. a 5.x.

Odkaz na autora v článku

12. lis 2018 15:16 - 12. lis 2018 15:18 #137625
Ahojte, podařilo se někomu z vás zprovoznit/zkoušel to už někdo zobrazení odkazu na autora článku?
Tuto funkci Joomla chápu tak, že pokud existuje uživatel, který má vytvořený také kontakt (je propojen s nějakým kontaktem), mám-li v nastavení povoleno zobrazení autora a i odkaz na něj (zkusil jsem povolit i zobrazení profilu), měl by se v záhlaví článku zobrazit autor článku a odkaz na něj, který směřuje na stránku s propojeným kontaktem.
Vše uvedené mám nastaveno (čerpal jsem i z diskuze joomla.org) a přesto se mi nepodaří aktivovat link na autora. Je tam bug nebo jsem něco přehlédl? Díky za názor, radu.
Joomla 3.9.0, příklad URL - www.bezplatnapravniporadna.cz/online-zda...cele-kupni-ceny.html
Díky předem za diskuzi.

Joomla úřední deska | IVT služby - IT služby, webové stránky v Joomla!, online marketing | Joomla je best! Zveřejni svůj problém, pokud ho vyřešíš sám, jsi best!

12. lis 2018 15:32 #137626
Odpověď od Cufe
Admin
Tak jsem na to přišel :evil:
K níže uvedenému nastavení je potřeba v pluginu Obsah - Kontakt provést změnu nastavení (aktivovat) v položce Apply link also to alias name

Joomla úřední deska | IVT služby - IT služby, webové stránky v Joomla!, online marketing | Joomla je best! Zveřejni svůj problém, pokud ho vyřešíš sám, jsi best!
Poděkovali: Linelabcz

12. lis 2018 19:42 - 12. lis 2018 19:54 #137627
Odpověď od Ernst
Joomla Expert
Nedalo mi to a trochu jsem si s tím pohrál.
Vypadá to, že to nastavením toho pluginu to není. Vzhledem k tomu, že na to má velký vliv šablona, testoval jsem to jen pod protostar.

Ve verzi 3.8.13 se odkaz zobrazuje správně a je funkční. Podmínkou je, aby měl uživatel přiřazený kontakt a byl povolen plugin Obsah - Kontakt.

Ale ve verzi 3.9.0 není odkaz funkční, přesněji řečeno, zobrazuje se jen jméno bez odkazu.
češtinou to nebude, protože i v angličtině se to zobrazuje stejně.

PS - po downgrade na 3.8.13 a znovu upgrade na 3.9.0 to začalo fungovat i na 3.9.0.
Jdu si udělat čistou instalaci a jdu to ještě zkoušet.

12. lis 2018 20:08 - 12. lis 2018 20:28 #137629
Odpověď od Ernst
Joomla Expert
tak jsem vyzkoušel u úplně čisté instalace 3.9.0
funguje to OK, jen to nastavení v pluginu Obsah - Kontakt na to nemá vliv, jen musí být povolen.

tedy přesněji parametr "Odkaz se vztahuje i na název aliasu" v pluginu Obsah - Kontakt má vliv, pokud používám alias autora článku (parametry článku). Platí jen pro joomlu 3.9.0 a vyšší, v nižších verzích joomly tento parametr není.

12. lis 2018 20:39 #137632
Odpověď od Cufe
Admin
jj, už jsem taky zjistil, ten alias je opravdu až od 3.9.0

Joomla úřední deska | IVT služby - IT služby, webové stránky v Joomla!, online marketing | Joomla je best! Zveřejni svůj problém, pokud ho vyřešíš sám, jsi best!

13. lis 2018 10:00 #137635
Odpověď od Linelabcz
Admin
Vidím že si o tom napsal článek i s návodem, paráda!

Powered by Fórum