Přihlásit se

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 bezpečnostní vydání (29 lis 2023)

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 je nyní k dispozici. Jedná se o bezpečnostní vydání pro Joomla 4.x. a 5.x.

neznáme premenné v URL a nechcená duplicita

20. čvc 2018 11:43 #136682
neznáme premenné v URL a nechcená duplicita od Martin Balko
Začátečník
Prajem pekný deň.

V eshope s lacnými parfémami som opäť narazil na podivný problém s Joomlou. Cez google som sa náhodou dostal na podstránku, ktorá je čudná z dvoch dôvodov.

1. Je na nej slideshow modul, ktorý má nastavené zobrazovanie len na hlavnej stránke
2. Jej URL adresa má čudnú a neznámu hodnotu: 25-parfumy/parfum-na-meniny/ , ktorá nikde inde nie je (neviem či to je pozostatok z nejakých starších verzií webu)

Takto má vyzerať správna URL daného článku
Takto má vyzerať nesprávna URL toho istého článku.

Navyše je problematické, že aj parameter z tej chybnej URL adresy - tú časť s číslom: /25-parfumy/parfum-na-meniny/ - môžem tam zmeniť číslo na hocijaké iné napr. 20 a url funguje v nesprávnej podobe ďalej - takisto tam zobrazí modul slideshow (ktorý má byť len na hlavnej stánke) a je takisto duplicitná. Ukazuje tam vždy iný zoznam článkov. Raz o parfumoch FM Group , inokedy o alternatívnych parfémoch , feromónových alebo aj o konkrétnych parfumoch .

Proste množstvo zbytočných duplicít, ktoré netuším kde sa berú. Ako by sa to dalo vyriešiť? A nejako vypnúť chybnú URL alebo ju presmerovať?

Bežným komponentom Joomly na presmerovanie sa nedá presmerovať URL adresa, ktorá funguje.

Ďakujem

Majiteľ parfumérie parfumylacno s lacnými parfumami Fm Group vo svetových vôňach, kvalitné napodobneniny originálnych parfémov.

21. čvc 2018 08:36 #136700
Odpověď od Bong
Moderátor
Pro články si udělejte pořádné kategorie a položky menu. K těmto si pak nastavte zobrazování modulů (třeba to slideshow). Odkazujete z různých míst a položky menu a pořádnou hierarchii nemáte. Joomla je pak nucené "něco" doplnit.

Například nahoře na stránce máte odkaz Články a odtud se proklikáte na článek odkazem:
clanky/25-parfum-na-meniny/722-panske-parfumy-pre-slavomira
Tady jsou clanky/25-parfum-na-meniny/ nejspíše kategorie.

V hlavní nabídce menu máte Výber parfumu a po rozbalení tam je odkaz:
vyber-parfumu/podla-mena/722-panske-parfumy-pre-slavomira
Tady je vyber-parfumu/podla-mena/ alias položek menu.

V článcí se tváříte, že je to "výběr podle něčeho", ale v ve filtru shopu si třeba produkty dle jména není možnost vybrat. To je obrovská chyba. Produkty a jejich filtrování musí být jen a pouze záležitostí shopu a uživatel musí mít možnost výběru.
Případné články už jen maximálně odkazují na vyfiltrované skupiny produktů...

Tady platí to staré: jak jste si to udělal, tak se to zobrazuje....

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.
Poděkovali: Martin Balko

21. čvc 2018 08:58 #136701
Odpověď od Martin Balko
Začátečník
Ďakujem Vám veľmi pekne.

Máte pravdu, tu hierarchiu a položky menu musím opäť tentokrát už poriadne prekopať. Dúfam, že sa mi to podarí :)

Majiteľ parfumérie parfumylacno s lacnými parfumami Fm Group vo svetových vôňach, kvalitné napodobneniny originálnych parfémov.

03. srp 2018 17:07 #136806
Odpověď od Martin Balko
Začátečník
Prosím vás, stále sa snažím vyriešiť tú duplicitu no neviem si dať rady -

Najnovšie som niektoré články mazal a upravil umiestnenie v katrgóriách, tak mi napr. ostala pôvodná url pre tento článok

www.parfumylacno.sk/recenzie/833-ako-nap...oogle-a-na-facebooku

avšak premiestnil som ho z kategórie recenzie (chcem ju vymazať) do kategórie clanky takže správna url by mala byť táto

www.parfumylacno.sk/clanky/833-ako-napis...oogle-a-na-facebooku

No stále fungujú obidve. Prosím Vás ako sa dá odstrániť alebo presmerovať tá prvá so slovom recenzie v url? Je to vôbec možné?

Ak tomu dobre chápem, tak na to aby sa nevytvárali v Joomle duplicity v článkoch tak je potrebné každý článok prelinkovať, umiestniť do nejakého menu? (čo mi príde zbytočne neprehľadné). Alebo to je inak?

Ďakujem

Majiteľ parfumérie parfumylacno s lacnými parfumami Fm Group vo svetových vôňach, kvalitné napodobneniny originálnych parfémov.

04. srp 2018 03:18 #136809
Odpověď od Bong
Moderátor
Není náhodou recenzie/ aliasem nějaké (byť třeba skryté) položky menu? To ale nemusí mít s kategorií nic společného.

Udělejte si na papír plánovanou hierarchii kategorií a položek menu a postupujte podle ní.

V podstatě jsou pro uživatele menu a obsah vašich stránek nepřehledné, takže pro vás to bude zamotané také.

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

04. srp 2018 11:31 #136811
Odpověď od Martin Balko
Začátečník
áno recenzie sú aliasom položky menu s názovom recenzie - ktorá ukazuje na alias položky v menu = hodnotenia a teda na www.parfumylacno.sk/hodnotenia-parfumov

ktoré menu považujete v www.parfumylacno.sk za zamotané a neprehľadné? Hlavné menu? V čom je podľa Vás neprehľadné?

Neprehľadné sú určite momentálne články v hornom menu pod položkou články, na ktorých sa chystám zapracovať a zotriediť prehľadne.

Ďakujem Vám veľmi pekne a prajem pekný deň.

Majiteľ parfumérie parfumylacno s lacnými parfumami Fm Group vo svetových vôňach, kvalitné napodobneniny originálnych parfémov.

Powered by Fórum