Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

SEO x Google search

08. čvn 2016 13:18 #127200
SEO x Google search od David Neuman
Začátečník
Zdravim Vas,

resim indexovani googlu a mych stranek. Uz jsem mu je podstrcil a je fakt, ze pri vyhledavani s parametrem site:smartaplikace.cz mi to stranky najde. Nicmene bez parametru ani ranu. Je mi jasne, ze pozici na googlu jsou vydobyte pomoci kvalitni SEO optimalizace. Proto se ptam, co kde mam spatne, ze me google nenajde ani za nic.

url: www.smartaplikace.cz

PS: v globalnim nastaveni jsem zkousel zapinat SEO (SEF), nicmene mi pak nefunguji nejake komponenty - viz kunena forum.
Prosim o radu, tak me tu neukamentujte.

Preji hezky den

08. čvn 2016 14:15 - 08. čvn 2016 14:17 #127201
Odpověď od MaK.
Zkušený uživatel
Nejprve si odpověz na otázky: "Proč by se měl web zobrazovat na horních pozicích SERPu? Jakou má hodnotu pro návštěvníky, je pro ně něčím přínosný? Čím? Je lepší než konkurenční weby, které jsou na vyšších pozicích? Opravdu?"

Pokud lepší není, zamakej, aby byl.

A na jaké klíčové fráze by sis přál, aby se web dostal výše?

Začni vyladěním on-page faktorů na webu:

1) Snaž se docílit, aby byly url adresy ve srozumitelném tvaru, a ne jako změť znaků. Když ti nejde nativní SEF, co třeba nějaká jiná komponenta pro SEF?
2) Vylaď meta title u všech stránek (i kategorií).
3) Vylaď meta description u všech stránek (i kategorií).

Pro ladění textů i meta se ti může hodit moje slideshow: www.slideshare.net/mariankabele/copywrit...apek-praha-20-3-2015

4) Popřemýšlej, zda máš na webu správně sázené texty, posloupnost H1-H5, odrážky, mezinadpisy,...
5) Zkontroluj, jestli ti fungují interní prolinky, stáhni si na to třeba Xenu home.snafu.de/tilman/xenulink.html
6) Je web plně funkční i pro mobily?
7) Jsou správně otextované obrázky?

8 ) Měříš vše via Google Analytics, máš web vložený do Google Search Console (GSC)?
9) Máš v GSC vložený soubor sitemap.xml? Nemáš, je chybný, viz www.smartaplikace.cz/sitemap.xml
10) Máš soubor sitemap umístěný do robots.txt? (nemáš, viz www.smartaplikace.cz/robots.txt )

11) a tak dále... Až vyladíš základní on-page faktory, vrhni se na off-page faktory.

Hodně štěstí!

MaK.

--- -- -
Poděkovali: Karl

03. led 2017 11:36 #129729
Odpověď od Milan
Uživatel
Chtěl jsem se na to podívat, ale stránky by měly být v provozu od 1.1.2017, a kolega MaXoft už odpověděl víc, než dobře, snad bych jen dodal, že nezapomínej také na linkbuilding , který je také nezbytnou součástí SEO a díky čemuž tvé stránky vypadají lépe pro vyhledávače z hlediska důvěryhodnosti...

Ivstitia neminem neganda.

09. led 2017 12:39 #129818
Odpověď od Michal
Uživatel
Web je v rekonstrukci, spusten bude opet v lednu 2017. Tesime se na Vas! Smartapps Team!

A to je právě to co Google nemá rád - když se se stránkami vrtá... Ale proč mířit jenom na Google ? Seznam vám jistě přivede stejný počet návštěvníků...

Legrační trička na www.vobleceni.cz/

02. bře 2017 15:16 #130395
Odpověď od Milan
Uživatel
Super, podívám se ještě na to. :)

Seznam přivede a dostat se do jeho topu není žádný problém (v porovnání s Googlem), ale je lepší se zaměřovat na oba tyto vyhledávače. Google využívá stále více uživatelů přece.

Nezapomeňte potom změřit pozice pomoci různých nástrojů, ať víte, zda je web vyhledatelný a zda je v pořádku.
Například, tady se o tom pojednává: objevit.cz/jak-merit-pozice-webu-ve-vyhledavani-t216523

Každopádně hodně zdaru. :)

Ivstitia neminem neganda.

27. úno 2019 16:33 #139262
Odpověď od Dexter7
Uživatel
Zdravím,
jak už tu někdo zmínil o pár řádků výš, opravdu je nutné nezapomínat na linkbuilding.. ideálně neplacenou formou, Google dokáže rozpoznat, jestli se jedná o nakoupené odkazy, nebo jestli jsou přirozeně získané. Kolují názory, že je linkbuilding "mrtvý" a že není tak důležitý, ale to je pěkná blbost... zároveň je dost důležité mít i správně zvládnuté interní prolinkování, nedávno o tom vyšel tenhle článek na blogu eVisions, třeba v něm najdeš trochu inspirace... :)

Powered by Fórum