Přihlásit se

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 bezpečnostní vydání (29 lis 2023)

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 je nyní k dispozici. Jedná se o bezpečnostní vydání pro Joomla 4.x. a 5.x.

Převod článků

22. bře 2013 11:12 #105870
Převod článků od Daniel
Uživatel
Zdravím,

mám menší problém a žádám od Vás radu.

Mám stránky jedoucí na Joomle 1.5. ale asi byly napadeny nějakým virem nebo něčím, protože nejdou přidávat žádné články, instalovat komponenty vůbec nic. Takže mám v plánu vrhnout se na nové stránky, hodím je už 3.0. ale mohl by mi někdo poradit, jestli lze nějak přetáhnout kategorie, sekce a články abych to nemusel pracně celé znova přepisovat?

Děkuji za odpovědí.

22. bře 2013 11:28 #105871
Odpověď od prontik
Zkušený uživatel
tu joomla 3.0 bych si rozmyslel.

Joomla je jako puzzle. Stačí vědět jak ty dílky k sobě poskládat.

22. bře 2013 11:46 #105872
Odpověď od Cony
Moderátor
A máte tu Joomla 1.5 aktuální? A aktuální všechny rozšíření v ní? Možná ta nefunkčnost není způsobena "nějakým virem nebo co", ale prostě tím, že máte někde něco nezaktualizovaného.

Přechod máte popsán např. zde .

22. bře 2013 13:36 #105875
Odpověď od Daniel
Uživatel
Ano to je sice pěkné, že jste mi dal odkaz na migraci, kterou bych už dávno provedl, před tím než bych tady napsal, problém je v tom, že nenainstaluju žádnou komponentu nic ... takže jde to nějak?

22. bře 2013 14:56 #105877
Odpověď od Cony
Moderátor
Ano, to je sice pěkné že se vztekáte, ale zkoušel jste to ostatní? Máte aktuální verze všeho? Co nefunguje, proč nefunguje? Články máte v databázi, takže ano, lze to.

22. bře 2013 16:27 #105880
Odpověď od prontik
Zkušený uživatel
Nejlepsi by byl odkaz na stranky, kde mate ten ''vir nebo neco'', at se lze podivat zda tam neco mate nebo je chyba mezi PC a zidli. Prosel jste soubory, logy, atd, aby jste zjistil zda se vubec neco stalo zvenci nebo je chyba uvnitr? Administrace funguje normalne krome nahravani rozsireni? Kdyz uz tedy nejde instalovat, pise to nejakou chybu pri pokusu o instalaci nejakeho rozsireni? Kdyz ano , tak jakou?

Moznosti mate vic. Vzit si clanky z DB nebo vycistit web (pokud je vubec co cistit), aktualizovat J na posledni verzi (1.5.26), zkontrolovat zda komponenty existuji i pro J2.5 a muzete migrovat se vsim vsudy. Nebo pokud chcete jen clanky, tak odinstalujte vsechny komponenty (pokud to jde) a migrujte.

Mimochodem vsimate si tech otazek kolik jsem polozil? Pokud chcete rychlou odpoved je treba popsat problem podrobne tak aby se jsme se vas nemuseli vyptavat porad dokola a ne aby jsme to museli tahat z vas jak z chlupate deky.

Joomla je jako puzzle. Stačí vědět jak ty dílky k sobě poskládat.

Powered by Fórum