Přihlásit se

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 bezpečnostní vydání (29 lis 2023)

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 je nyní k dispozici. Jedná se o bezpečnostní vydání pro Joomla 4.x. a 5.x.

Chyba v překladu VM

04. pro 2018 13:00 #138278
Chyba v překladu VM od marvays
Návštěvník
Ahoj. Nevím, jestli to sem patří, ale narazil jsem na chybu v překladu země ve Virtuemartu.
Chybně je uvedeno Latvia (LVA) že se jedná o Litvu. I když to svádí, není to pravda. Tohle je Lotyšsko.
Litva má kod země LT a řekne se Lietuva.

04. pro 2018 13:02 #138279
Odpověď od marvays
Návštěvník
Jo a Latvija ne Latvia

04. pro 2018 14:18 #138280
Odpověď od Cufe
Admin
No Latvija anglicky a Latvija lotyšsky bylo přece vždy Lotyšsko, takže to by sedělo ;) Respektive to platí všude u všeho, ne jen tady u nás ve VM. Když jsem byl na střední, tak jsem taky na to koukal jak vyoraná myš, ale právě ten paradox v pojmenování mi utkvěl v paměti.

Joomla úřední deska | IVT služby - IT služby, webové stránky v Joomla!, online marketing | Joomla je best! Zveřejni svůj problém, pokud ho vyřešíš sám, jsi best!

04. pro 2018 15:54 - 04. pro 2018 15:55 #138281
Odpověď od marvays
Návštěvník

Cufe napsal: No Latvija anglicky a Latvija lotyšsky bylo přece vždy Lotyšsko, takže to by sedělo ;) Respektive to platí všude u všeho, ne jen tady u nás ve VM. Když jsem byl na střední, tak jsem taky na to koukal jak vyoraná myš, ale právě ten paradox v pojmenování mi utkvěl v paměti.


Teď sem tě nepochopil. Tipuji, že chceš tvrdit, že nemám pravdu. Tak se teda podíváme, co na to viki:

Latvija (česky Lotyšsko)
ISO 3166-1: 428 LVA LV
MPZ: LV
. . . . . ve překladu VM je COM_VIRTUEMART_COUNTRY_LVA="Litva"

Lietuva (česky Litva)
ISO 3166-1: 440 LTU LT
MPZ: LT
. . . . . ve překladu VM je COM_VIRTUEMART_COUNTRY_LTU="Litva"

Už chápeš, kde je problém?

04. pro 2018 17:48 #138282
Odpověď od Cony
Moderátor
VM má překlady na transifexu , tak můžeš přispět :)

04. pro 2018 18:40 - 04. pro 2018 18:42 #138284
Odpověď od Cufe
Admin

marvays napsal: Teď sem tě nepochopil. Tipuji, že chceš tvrdit, že nemám pravdu.


Nééé, Márve, říkám, že to tak skutečně je. Latvia je Lotyšsko. Vždyť to tam píšu. Nejspíš ses s tím setkal poprvé. Někdo ze zahraničí (zpravidla anglánofonní) si může zase Česko plést s Čečnou. Ale to je jedno, prostě Latvia je Lotyšsko, jak jsi psal a já ti to potvrdil. ;-)

A problém chápu, někdo to blbě přeložil, můžeš opravit, jak píše Cony.

Joomla úřední deska | IVT služby - IT služby, webové stránky v Joomla!, online marketing | Joomla je best! Zveřejni svůj problém, pokud ho vyřešíš sám, jsi best!

Powered by Fórum