Přihlásit se

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 bezpečnostní vydání (29 lis 2023)

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 je nyní k dispozici. Jedná se o bezpečnostní vydání pro Joomla 4.x. a 5.x.

úprava template modulu - titulek

05. led 2021 10:50 - 05. led 2021 10:50 #143485
úprava template modulu - titulek od marvays
Návštěvník
Ahojki.
Na jednom webu mám vytvořeny vlastní modul drobečkové navigace, která zároveň ukazuje "název stránky".
Doteď jsem byl s funkčností spokojen, dokud sem nezačal řešil Filtrování produktů. Používám breakdesign.net a tam se filtruje přes nezveřejněný odkaz. problém je ten, že pokud v tom případě že používám filtrování, tak se všechny stránky filtrace jmenují "Filtr", protože se nezobrazuje název kategorie, jako by bylo při běžném zobrazení stránky kategorie VM.

Zápis v modulu mám takto:
Code:
<h1 class="navigace-title"><?php echo $end_list->name; ?></h1>

Napadá někoho, jak to upravit, aby to zobrazovalo spíš než text z odkazu, tak název třeba z meta? Protože ty samozřejmě zůstávají nezměněna. Lámu si s tím hlavu a nic univerzálního mě nenapadá.

Ukázka je například zde: www.lukysipy.cz/luky/kladkove

PS: Možná by bylo řešení použít Advanced Module Manager a pro kategorie VM připravit drobečkovou navigaci odlišnou, která by zobrazovala místo "name" název kategorie. Ale to bych viděl jako nouzové řešení, pokud se nevymyslí lepší zápis :)

05. led 2021 11:40 #143486
Odpověď od Rudolf
Joomla Expert
martine,

Indexovat filtrování výsledků je nesmysl
Drobečková navigace by vám měla ukázat tu kategorii kde filtrujete:

www.kolo-park.cz/vysledky-vyhledavani/ko...a/alpina?custom_f_98 [0]=323237&orderby=ordering,product_name&order=ASC

přitom výsledky vyhledávání/filtrování by měly být označeny meta značkou nofollow,noindex

To co se snažíte udělat (a co jste zuřivě diskutoval s breakdesign na VM foru) je offtopic problému == špatná původní myšlenka.

Proto ani hledat řešení nebudu, omlouvám se.

MiniJoomla! - www.minijoomla.org - eshop s rozšířením Joomla/VM
Email Manager - aplikace na správu šablon emailů pro VirtueMart
Easy Feeder - aplikace na generování XML/CSV feedů a napojení na ERP pro VM
PragueClassicconcert - portál pro prodej vstupenek na systému Joomla

05. led 2021 12:21 #143487
Odpověď od marvays
Návštěvník
Rudolfe, mícháte mi tu jablka s hruškami :)
Tady neřeším nic o indexování, ale o správném zobrazení názvu stránky (kategorie) na stránkách filtrování.

A jen upřesním tu zmínku o diskuzi na VM foru . . . . já tam právě diskutuju proto, abych filtrování neindexoval. Jenže to se pak špatně diskutuje, když místo hledání řešení problému pouze každý prezentuje svou představu, jak se má dělat SEO :)

05. led 2021 12:22 - 05. led 2021 12:30 #143488
Odpověď od Rudolf
Joomla Expert
Správný název je název kategorie kde filtrujete, jak to že Vám to nefunguje a mě jo?

To co píšete

Používám breakdesign.net a tam se filtruje přes nezveřejněný odkaz. problém je ten, že pokud v tom případě že používám filtrování, tak se všechny stránky filtrace jmenují "Filtr", protože se nezobrazuje název kategorie, jako by bylo při běžném zobrazení stránky kategorie VM.


je nesmysl a pokud se Vám to děje tak máte něco špatně nastavené.

Můj odkaz je ztaké jako položka menu hidden, ale zveřejněný, ale neindexuje se.
Vaše odkazy jsou non-sef (taky metoda) - pak ale očekávejte problémy s titulkem stránky a drobečkovou navigací, které teď řešíte a neumíte vyřešit.

MiniJoomla! - www.minijoomla.org - eshop s rozšířením Joomla/VM
Email Manager - aplikace na správu šablon emailů pro VirtueMart
Easy Feeder - aplikace na generování XML/CSV feedů a napojení na ERP pro VM
PragueClassicconcert - portál pro prodej vstupenek na systému Joomla

05. led 2021 12:26 #143489
Odpověď od marvays
Návštěvník

Rudolf napsal: Správný název je název kategorie kde filtrujete, jak to že Vám to nefunguje a mě jo?


protože:

marvays napsal: Ahojki.
Na jednom webu mám vytvořeny vlastní modul drobečkové navigace, která zároveň ukazuje "název stránky".
Problém je ten, že pokud v tom případě že používám filtrování, tak se všechny stránky filtrace jmenují "Filtr", protože se nezobrazuje název kategorie, jako by bylo při běžném zobrazení stránky kategorie VM.

Zápis v modulu mám takto:

Code:
<h1 class="navigace-title"><?php echo $end_list->name; ?></h1>


Protože jsem vyjmul název kategorie z php souboru default.php kde vypisuje název kategorie a místo toho mám ten mobudl, který zobrazuje prostě jinak. Všude je to dostačující, jen u filtrace je chování modulu nežádoucí. A musím ho nějak změnit.

05. led 2021 12:34 - 05. led 2021 12:54 #143490
Odpověď od Rudolf
Joomla Expert

Protože jsem vyjmul název kategorie z php souboru default.php kde vypisuje název kategorie a místo toho mám ten modul, který zobrazuje prostě jinak.


aha, takže hack kategorie == moduldrobečková navigace nefunguje s filtrováním.

A proč vůbec potřebujete ve výsledcích filtrování název kategorie, když se výsledky nemají indexovat (a nepište mi že pletu jabka s hruškama - to s tím souvisí - pokud něco nemám indexovat, tak je jedno jestli je název FILTR nebo VYSLEDKY VYHLEDAVANI nebo MARTIN AHOJ

MiniJoomla! - www.minijoomla.org - eshop s rozšířením Joomla/VM
Email Manager - aplikace na správu šablon emailů pro VirtueMart
Easy Feeder - aplikace na generování XML/CSV feedů a napojení na ERP pro VM
PragueClassicconcert - portál pro prodej vstupenek na systému Joomla

Powered by Fórum