Přihlásit se

Joomla 5.0.3 a 4.4.3 bezpečnostní aktualizace (02 dub 2024)

Joomla 5.0.3 a 4.4.3 je nyní k dispozici. Jedná se o bezpečnostní vydání pro Joomla 4.x. a 5.x.

Alternativní (vlastní) vzhled kategorií

18. pro 2020 00:37 - 18. pro 2020 00:38 #143379
Alternativní (vlastní) vzhled kategorií od Maceček Richard
Začátečník
Zdravím,
chtěl bych se zeptat na zkušeností a řešení na vlastního vzhledu kategorií. Nastavení - možnostech kategorií je ponuka alternativní vzhled, vytvořil jsem nový vzhled pro blog kategorií (templates/vlastnivzhled/html/com_content/article/mojarticle.php). V možnostech vidím vlastní vzhled (mojearticle) a když vyberu, bohužel žádná změna nestane pro danou kategorií, výpis článku je stejný. Mám vytvoření nabídku Blog kategorie (Main Menu) a vybranou danou kategorií na který chci to aplikovat.

Četl jsem na zahraničních fórech, že dá se to vyřešit napsáním vlastního menu pro kategorii. Jen že, přijde mi to moc komplikované:)

Řešil to už někdo jinak nebo elegantnějším způsobem?

Děkují.

18. pro 2020 00:56 - 18. pro 2020 01:18 #143380
Odpověď od Rudolf
Joomla Expert
Neřešil jsem to ani jinak ani elegantněji, řešil jsem to tak jak píšou - vytvořil jsem si vlastní typ menu pro kategorii s novým vzhledem (zde novým PHP souborem) - není to vůbec komplikované, je to kopie xml s 3 upravenými řádky, 3 novými language konstantami a již zmíněným(i) novým(i) php souborem(ry) == otázka 10-15 minut

Vy si ale pletete vzhled článku a vzhled blogu, na to pozor, myslím že alternativní vzhled článku se Vám nenačte, protože používáte vzhled kategorie blog, do kterého se načítá default.php vzhled článku.

Musíte si vytvořit nový typ menu pro blog kategorie a načítat jiný vzhled článku.
A nesmíte zapomenout na další nutné soubory, které k jinému vzhledu kategorie/článku patří:

Kategorie
Standardní:
templates/MOJESABLONA/html/com_content/category/blog_children.php
templates/MOJESABLONA/html/com_content/category/blog_item.php
templates/MOJESABLONA/html/com_content/category/blog_links.php
templates/MOJESABLONA/html/com_content/category/blog.php

Nové:
templates/MOJESABLONA/html/com_content/category/autor_children.php
templates/MOJESABLONA/html/com_content/category/autor_item.php
templates/MOJESABLONA/html/com_content/category/autor_links.php
templates/MOJESABLONA/html/com_content/category/autor.php
components/com_content/views/category/tmpl/autor.xml

Článek
Standardní:
templates/MOJESABLONA/html/com_content/article/default_links.php
templates/MOJESABLONA/html/com_content/article/default.php

Nové:
templates/MOJESABLONA/html/com_content/article/autor_links.php
templates/MOJESABLONA/html/com_content/article/autor.php
components/com_content/views/article/tmpl/autor.xml

Více samozřejmě ne zde, ale na dokumentaci Joomla, tam zkuste hledat jako první:
docs.joomla.org/J3.x:Layout_Overrides_in_Joomla

A nebo si můžete najít nějaké rozšíření, které obchází základní princip Joomla MVC a nainstalovat ho:
regularlabs.com/extensions/contenttemplater

Co to udělá s rychlostí a funkcionalitou jsem nezkoumal, používám raději doporučenou a čistou metodu, on i admin se v tom pak lépe vyzná.

MiniJoomla! - www.minijoomla.org - eshop s rozšířením Joomla/VM
Email Manager - aplikace na správu šablon emailů pro VirtueMart
Easy Feeder - aplikace na generování XML/CSV feedů a napojení na ERP pro VM
PragueClassicconcert - portál pro prodej vstupenek na systému Joomla

18. pro 2020 11:24 #143383
Odpověď od Maceček Richard
Začátečník
Zdravím,

jo jasné, děkují za rady. :) Do dokumentaci jsem se díval, když to nejde jinak tak to udělám tak. Já jsem i admin a správce, takže pohodě, dělám i vetší upraví kvůli optimalizaci rychlosti webu. Děkují.

Powered by Fórum