Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Bootstrap menu v Joomle je nesprávně stylované

27. kvě 2019 19:14 #140184
Odpověď od Pýtrsn
Uživatel
Předpokládám, že používám ten, co je v šabloně, je to Bootstrap 4.3.1.

28. kvě 2019 08:15 - 28. kvě 2019 08:16 #140187
Odpověď od Bong
Moderátor
... predpokladam, ... ten co je v sablone...
Takze nejakou hotovou sablonu jen upravujete?
Pak je dobre se podivat do dokumentace. Kazdy ma jine pozadavky, framework, vlastni moduly, ....

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

28. kvě 2019 13:35 #140191
Odpověď od Pýtrsn
Uživatel
To je má šablona, ve které mám nainstalovaný Bootstrap 4..

28. kvě 2019 14:41 #140192
Odpověď od Cony
Moderátor

Pýtrsn napsal: To je má šablona, ve které mám nainstalovaný Bootstrap 4..

"Nainstalovaný" znamená přesně co? Ve výstupu stránek je odkazováno to CSS bootstrapu? Pokud ano, pak budete muset ještě pozměnit HTML. Standardní HTML Joomly 3 používá třídy pro Bootstrap 2. Tj. vytvořit si "Template override" pro mod_menu (a další) a doplnit třídy bootstrap 4.

Popř. Phoca tuším má plugin pro jednoduché "přeložení" CSS tříd BS2 na BS3, tak se nainspirovat a poupravit plugin pro BS3.
Popř. třídy doplnit až v prohlížeči Javaskriptem.

28. kvě 2019 15:55 #140193
Odpověď od Pýtrsn
Uživatel
Chápu, zeptám se, co přesně řádek <jdoc:include type="modules" name="navigation"/>, který mi tam dodává menu, outputuje? Jestli mám mít <ul> už v šabloně nebo outputuje rovnou celý seznam (<ul><li></li>...<li></li></ul) se starými třídami.

28. kvě 2019 16:52 - 28. kvě 2019 18:00 #140194
Odpověď od H13
Admin
Je to ruzný.
Všeobecně je to místo pro vypsání modulu a tedy se vypisuje celý modul. Ten ale jako výchozí tuším neobsahuje nějaké speciální instrukce pro Bootstrap:



A samozřejmě šablona ten výpis modulu může přepisovat, takže je možné, že ta šablona prostě místo standardního výstupu pro daný modul už vypisuje svůj výstup.

A to vše může být různé pro různé typu menu - vrchní, vpravo|vlevo, spodní, atd. Navíc může mít šablona úplně vlastní modul bez toho aniž by přepisovala ten výchozí.

Většinou se postupuje tak, že se za každou cenu snaží upravit výstup pomocí CSS a když to nejde pak přes template override a až úplně v poslední řadě by se natvrdo měnil výstup menu v core.

Já osobně ještě používám systémový plugin, který prostě najde kód Bootstrap2 a přepisuje ho na Bootstrap3 (což ale nikdy nebude 100%, navíc ho tuším ani v menu nepoužívám, protože to není potřeba, spíš to používám hlavně kvůli formulářům a tlačítkám)

Phoca Cart - www.phoca.cz/phocacart - e-shop, e-commerce
Phoca Gallery - www.phoca.cz/phocagallery - obrázková galerie
Phoca Download - www.phoca.cz/phocadownload - stahování souborů
Phoca Guestbook - www.phoca.cz/phocaguestbook - guestbook

Powered by Fórum