Přihlásit se

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 bezpečnostní vydání (29 lis 2023)

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 je nyní k dispozici. Jedná se o bezpečnostní vydání pro Joomla 4.x. a 5.x.

Úprava Helix Ultimate

29. dub 2019 19:37 #140008
Úprava Helix Ultimate od Cufe
Admin
Snažím se zjistit, jak lze upravit layout (doplnit kód), který tvoří vzhled výstupu článků kategorie v blogu.
nyní lze tvořit výstupy pro content pomocí kódu v souborech složky: layouts/joomla/content/

Obsah složky (core joomly):

icons/
info_block/
associations.php
blog_style_default_item_title.php
blog_style_default_links.php
categories_default.php
categories_default_items.php
category_default.php
full_image.php
icons.php
info_block.php
intro_image.php
language.php
options_default.php
readmore.php
tags.php
text_filters.php


U šablony Helix Ultimate je pak override(přepis) v: templates/helixultimate/html/layouts/joomla/content/

Chtěl bych v přepisu dostat nad obrázek (ať už ve výstupu pro blog kategorie tak i pro samotný článek) kód, který zobrazí výstup konkrétních vlastních polí:
Code:
<?php if (!empty($this->item->jcfields[1]->value)) : ?> <?php echo $this->item->jcfields[1]->value; ?> <?php endif; ?> <?php if (!empty($this->item->jcfields[2]->value)) : ?> <?php echo $this->item->jcfields[2]->value; ?> <?php endif; ?> <?php if (!empty($this->item->jcfields[3]->value)) : ?> <?php echo $this->item->jcfields[3]->value; ?> <?php endif; ?>
Zkoušel jsem daný kód vložit do souborů full_image.php a intro_image.php nad kód zobrazující obrázek, ale nic se mi nezobrazilo.
Nejsem programátor, ale pouze "analoger" :lol: Nevím, zda je potřeba daný kód pro správné načtení upravit nebo je potřeba ještě něco načíst nebo zda lze doplnit do struktury souborů další php soubor a do něj doplnit potřebný kód a pak jej ještě někde načíst, aby se "zapojil" do výstupu pro vykreslení layoutu položky blogu nebo v pak dále i v článku (pozn. čísla ID polí jsou ok).

Děkuji předem za debatu a od těch, kdo se vyznají ve struktuře souborů (co s emusí napojit atd.) za pomoc. Jinak takové podobné věci kolem custom_fields v praxi bychom mohli řešit na srazu. Má to potenciál.

Joomla úřední deska | IVT služby - IT služby, webové stránky v Joomla!, online marketing | Joomla je best! Zveřejni svůj problém, pokud ho vyřešíš sám, jsi best!

29. dub 2019 19:52 #140009
Odpověď od Rudolf
Joomla Expert
Dobrý den,

pošlete mi prosím přístup na ftp, mrknu na to.

Rudolf

MiniJoomla! - www.minijoomla.org - eshop s rozšířením Joomla/VM
Email Manager - aplikace na správu šablon emailů pro VirtueMart
Easy Feeder - aplikace na generování XML/CSV feedů a napojení na ERP pro VM
PragueClassicconcert - portál pro prodej vstupenek na systému Joomla

29. dub 2019 20:43 #140010
Odpověď od Cufe
Admin
Poslal jsem mail, díky.

Joomla úřední deska | IVT služby - IT služby, webové stránky v Joomla!, online marketing | Joomla je best! Zveřejni svůj problém, pokud ho vyřešíš sám, jsi best!

29. dub 2019 23:15 #140011
Odpověď od Cony
Moderátor
V layoutu není $this, pouze $displayData - což jsou data která se do toho konkrétního layout předávají z šablony.
Standardně se do full_image i intro_image layout předává článek, tzn. místo $this->item má být $displayData.

30. dub 2019 16:07 - 30. dub 2019 16:14 #140012
Odpověď od Cufe
Admin
Ruda mi již pomohl, děkuji. U dané šablony jsem narazil na problém s hlasováním článků. Jedná se o Ajax rating a všiml jsem si, že s tím bývá problém i u jiných šablon (Helix 3). Máte s tím nějaké zkušenosti? Vím, že existují alternativní pluginy, ale využil bych toho, co již šablona obsahuje. Pokud někdo použil danou šablonu, řešili jste to úpravou? zkušební článek

Joomla úřední deska | IVT služby - IT služby, webové stránky v Joomla!, online marketing | Joomla je best! Zveřejni svůj problém, pokud ho vyřešíš sám, jsi best!

30. dub 2019 17:04 - 30. dub 2019 17:05 #140014
Odpověď od Cufe
Admin
Řešení jsem zjistil na FB HelixUltimate:
Hlasování nebude funkční, pokud přejmenujete složku se šablonou. Ve složce šablony, v souboru helper.php upravíte řádek 11
Code:
class TplShaperHelixultimateHelper
na
Code:
class TplJmenoVasiSablonyHelper

Předpokládám, že stejný problém bude také u hodnocení článků v šabloně Helix 3 a jiných šablonách postavených na Frameworku od Joomshaper, respektive Helix.

Joomla úřední deska | IVT služby - IT služby, webové stránky v Joomla!, online marketing | Joomla je best! Zveřejni svůj problém, pokud ho vyřešíš sám, jsi best!
Poděkovali: Ondra, Ernst

Powered by Fórum