Přihlásit se

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 bezpečnostní vydání (29 lis 2023)

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 je nyní k dispozici. Jedná se o bezpečnostní vydání pro Joomla 4.x. a 5.x.

YOU theme Aurora - JCE editor - google font

27. bře 2019 14:41 #139603
YOU theme Aurora - JCE editor - google font od Draha
Pokročilý uživatel
Dobrý den,
na webu www.vallis-baptismi.cz mám zakoupenu šablonu yoo_aurora. Přímo v šabloně pri jejím nastavení je možné nastavit písma google font Dancing+Script a Architects+Daughter., takže v šabloně se zobrazují. Potřebovala bych tyto písma nastavit i do JCE editoru, abych je mohla používat v článcích. Myslím, že vím kde (zda je to správně potřebuji poradit) , komponenty - jce administrace, profily editoru, otevřu profil, jdu do parametry pluginů a tam přidám font
Dancing+Script a přidám cestu @import url( fonts.googleapis.com/css?family=Dancing+Script ).

přesto nefunguje.
Předem dkěuji za radu nebo odkaz kde nadju radu.

27. bře 2019 15:09 #139604
Odpověď od ghost
Zkušený uživatel
Osobne bych to spise radeji udelal pres CSS primo do sablony, nez to delat pres editor a neustale to vyklikavat (tak jako vyklikavate zarovnat do bloku u odstavcu).
Prave jsem si to zkusil a pri stejne velikem textu to bude necitelne => bude potreba i zvetsit pismo (opet idealne v css).

Vim, ze Vam to asi nerozmluvim, ale dle me je to lepsi nechat, jak to je nyni - je to a bude to citelnejsi.
Proc ozdobne pismo nepouzivaji noviny ani webove magaziny na holy text? Protoze se to v mensim pismu proste blbe cte.

Ono uz i u Vaseho h4 je to dost spatne citelne.

Joomla! pro každého
Přílohy:
Poděkovali: Draha

27. bře 2019 15:26 #139606
Odpověď od Cony
Moderátor
Pokud šablona používá ten font jako výchozí, tak v JCE jej nepotřebujete, pokud tedy i v editoru nechcete vidět přímo ten font. Po uložení se zobrazí na stránkách správný font.

Nastavovat fonty přímo v editoru je cesta do pekel. Pokud se Vám font za nějaký čas znelíbí, budete muset projít všechny články a font změnit.

27. bře 2019 18:23 #139608
Odpověď od H13
Admin

Nastavovat fonty přímo v editoru je cesta do pekel


Ovšem v případě, že někdo nastaví v editoru písmo Comic Sans, pak to peklo včetně té cesty zamrzne.

Phoca Cart - www.phoca.cz/phocacart - e-shop, e-commerce
Phoca Gallery - www.phoca.cz/phocagallery - obrázková galerie
Phoca Download - www.phoca.cz/phocadownload - stahování souborů
Phoca Guestbook - www.phoca.cz/phocaguestbook - guestbook

27. bře 2019 18:30 - 27. bře 2019 18:38 #139609
Odpověď od Draha
Pokročilý uživatel
Děkuji za názory. Nejde mi o to psát vše ozdobným písmem. To by nebylo čitelné jak píšete. Chtěla jsem pouze jedním z fontů(architekt ) uvedla jsem v popisu ozdobnejsi font, použít například u popisu fotek které vkládám v modulu s vlastním obsahem. Na velikost H4 se podívám. Ještě web není zcela hotový. Převáděla jsem ho z joomly 2.5 na 3.
Co se týká nastavení v šabloně, tam je to pouze pro nadpisy článku a asi ještě nějaké. Musela bych se znovu podívat.

27. bře 2019 21:01 #139611
Odpověď od Ernst
Joomla Expert
pokud neznáte css a chcete to mít v editoru, tak:
JCE administrace - profily editoru (vybrat používaný) - parametry pluginů - vybrat typ písma - přidat nový font

Powered by Fórum