Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Změna CSS Souboru nefunguje

20. dub 2018 10:33 #135222
Změna CSS Souboru nefunguje od David
Uživatel
Dobrý den
Mel bych jeden strasne zvlastni problem. Nahraju na web system joomla. Vse funguje vpohode. chci neco zmenit v (.css) souborech sablony ktera funguje ale nic se nezmeni. reinstalace nepomohla. zmena nahravani ftp klienta take ne. Zkouska tipu smazat napriklad position.css, shodila casti ktere ovlivnila ale po nahrani nove upravene se opet sama vratila do puvodnich hodnot.
Nechapu to. nejde zmenit ani blbe pozadi.
Opravdu moje hlava nevymackne ani kousek dalsiho napadu :) tak se obracim zde na vas a prosim o pomoc. jinak hosting je na endora.cz a vyuzivam aktualni verzi joomla v cestine. jiz nekolik webu jsem mel a upravoval prepisovanim (.css) souboru.

Dekuji predem i za precteni.

20. dub 2018 13:10 #135226
Odpověď od Svatopluk Vít
Moderátor
Co je to za šablonu? Nepomůže autor? Spousta šablon má rozhraní, kde jde vše měnit, a nemusí se do css ve složce hrábnout

Jedna z hlav české komunity redakčního systému Joomla! a první překladatel uživatelského rozhraní k ní.

20. dub 2018 14:43 #135234
Odpověď od Bart
Moderátor
Popište více svůj problém. Šablonu, Joomlu atd. Dejte odkaz.
Při úpravě vypněte optimalizaci kódu, cachovaní.

20. dub 2018 17:58 #135243
Odpověď od David
Uživatel
Dobra pokusim se popsat.
web www.recoo.cz
sablony u kterych jsem to zkousel jsou zakladni v instalaci tedy beez3 a prostar.
Joomla! 3.8.7 Stable [ Amani ] 18-April-2018 14:00 GMT
vytvoreni na webu www.endora.cz
dvakrat nainstalovano a porad stejny problem jak pred posledni aktualizaci tak ted.

Zkusim to popsat podrobne
Klasicky vlezu do sablony, najdu soubor xxxxx.css a ten si otevru v editoru. zkousel jsem jich vic a pokazde to same. dejme tomu upravim barvu pozadi. stoprocentne je to radek s pozadim. (overeno v chrome kdyz zkoumama web muzete zmenit barvu a tam vam to uvede i radek, navic uz jsem ze zoufalosti zmenil dany typ barvy v celem dokumentu.

jestlize soubor xxx.css smazu, tak se to na webu projevi chybejicim souborem. neinstaloval jsem ani zadne pluginy. konkretne se snazim jen zmenit barvu pozadi coz je primitivni a nemelo by to nic ovlivnovat.

Docetl jsem se neco o nejake pameti kde se uchovava vzhled ale nikdy jsem se o to nezajimal. tri weby jsem takto upravoval a nebyl problem az ted. na sablone beez zmeny zustanou zapsany v souboru ale zadna vizualni zmena. u prostar se vzdy vrati jakekoli honoty zpet ale tam je to nejake divne zajima me ten beez je lepe rozepsany.

prikladam onen soubor je to radek jedna.

>>> vypnout optimalizaci kodu . kde se to da najit?:) nejsem profik jen upravuju co uz je vytvorene v css :)

20. dub 2018 18:02 #135244
Odpověď od David
Uživatel
Napsal jsem vam jeste podrobne PM jak budete moct mrknete nato prosim

20. dub 2018 18:09 - 20. dub 2018 18:15 #135245
Odpověď od Bart
Moderátor
Upravujete správné soubory šablony CSS? Těch CSS bývá více. Nejjednodušší je použít Nástroje vývojáře / Vývojářské nástroje (většinou klávesa F12 v prohlížeči). Případně Firebug (ten je součástí třeba Firefox Developer Edition).

Přepnul jsem šablonu na protostar a změna se Vám na webu projevila. Myslím, že upravujete jen nesprávné soubory (viz výše). Navíc šablona musí být vybrána jako výchozí (aby se načetla a projevily se změny).

Navíc máte ty šablony už ta přepsané, že se vám "mísí" do kupy jedna s druhou.

Pokud chcete Joomla! testovat a učit se s ní, zkuste něco jako WampServer. Nedávno jsem ho překládal (takže je kompletně v češtině). Jde o program, který umožní "běh" Joomly na Vašem počítači (tzv LAMP / WAMP, A - Apache, M - MySQL, P - PHP; L - linux, W - Windows)

Ke stažení zde: sourceforge.net/projects/wampserver/file.../WampServer%203.0.0/

Powered by Fórum