Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Vlastní šablony pro Joomla 3.6.x

28. lis 2016 17:16 #129363
Vlastní šablony pro Joomla 3.6.x od Tomáš
Začátečník
Zdravím,
mám jen takový obyčejný dotaz.

cca před rokem a půl jsem z důvodů změny zaměstnání přestal pracovat s Joomlou, tehdy jsem používal verzi poslední verzi Joomla 2. (mám pocit že to bylo 2.5.4, ale možná kecám).

Většinou jsem kodoval front-end šablony sám podle požadavků zákazníků (pracoval jsem pro reklamní studio). - nepředělával jsem nějaké volné šablony k obrazu svému. Bylo to tak nějak od náhledu po realizaci.

Chci se jen zeptat, jestli jsou nějaké změny ve způsobu vytváření šablon od té doby? Chtěl jsem se začít ve volném čase zase Joomle věnovat aspoň jako hobby.

Předem díky za odpovědi.

28. lis 2016 22:57 #129368
Odpověď od H13
Admin
Ahoj, šablonu pro Joomla! 2.5 s mírnými úpravami můžeš rozběhnout na Joomla! 3.x, takže si myslím, že k nějaké podstatné změně nedošlo (alespoň já žádnou výraznou nezaznamenal - možná narazíš na nějakou starší metodu, kterou je potřeba nahradit novou, ale tohle se v šablonách zase tak moc nevyskytuje, není to jako v komponentách)

Phoca Cart - www.phoca.cz/phocacart - e-shop, e-commerce
Phoca Gallery - www.phoca.cz/phocagallery - obrázková galerie
Phoca Download - www.phoca.cz/phocadownload - stahování souborů
Phoca Guestbook - www.phoca.cz/phocaguestbook - guestbook
Poděkovali: Tomáš

29. lis 2016 01:27 #129369
Odpověď od Cony
Moderátor
Co mně napadá, je oficiální začlenění jQuery, Mootools bude do budoucna vyřazeno. Tak u nových šablon je lepší použít jQuery než Mootools, staré popř. převést.
Poděkovali: Tomáš

Powered by Fórum