Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Virtuemart - psaní "inch"

11. dub 2023 10:18 - 11. dub 2023 10:21 #148191
Virtuemart - psaní "inch" od marvays
Uživatel
Dobré ráno po velikonocích.
Mám dotaz ohledně psaní palců ve Virtuemartu. V názvu produktu nemám problém se zápisem ″ ale taky " (klasických uvozovek) nahoře. Dokonce snad existuje i ještě třetí forma...

Problém je ale v tom, že když do vlastního filtru vložím "naše" uvozovky nahoře, tak to po uložení Vm smaže a zůstane mi jen číslo.
Podle různých názorů na internetu mohu pro správné psaní použít dvojtý apostrof... ’’ (2x alt+0146) ale také '' (2x alt+039).

Také jsem dohledal další zápis ″ kde bohužel neznám klávesovou zkratku. VM s ním nemá problém.

Na konkurenčním eshopu jsem našel čtvrtý způsob zápisu " (netuším co to je, ale píše se jako jeden znak)... vlastní pole ho nevezme a je při uložení smazáno.

Takže všechny tyto tři typy zápisu mi vlastní filtr ve VM zkousne. Kromě našich uvozovek... což je logický problém.

Jak to zapisujete vy?

Jak napsat apostrof na klávesnici nebo klávesovou zkratkou? - Cnews.cz
Jak psát stopy a palce (thecalculatorsite.com)

12. dub 2023 09:17 #148193
Odpověď od Rudolf
Joomla Expert
???
Uměle vytvořený dotaz, protože kdo zná sazbu knih, tak ví že palce se českými uvozovkami nikdy nepíšou a tím pádem nedochází k popisované chybě.

Pro ty co jsou zmatení:
cs.wikipedia.org/wiki/Palec_(jednotka)

Palec se standardně označuje zkratkou in, případně značkou ″. Jedná se o speciální typografický znak zvaný dvojitá prima (HTML entita ″ U+2033). Tentýž znak se užívá i pro úhlové vteřiny. Nejedná se o české zavírací uvozovky “ (U+201C, Alt 0147), ani o anglické zavírací uvozovky ” (U+201D, Alt 0148), ani o dvojitý apostrof ’’ (dvakrát U+201B / Alt 0146). V náročnějších typech sazby a kvalitnějších textech se uvedenými znaky dvojitá prima nikdy nenahrazuje. Jednoduchou primou ′ (U+2032, ′) se značí stopy a úhlové minuty, příp. kultivary. V tomto značení 6′ 5″ vyjadřují znaky 6 stop a 5 palců.

MiniJoomla! - www.minijoomla.org - eshop s rozšířením Joomla/VM
Email Manager - aplikace na správu šablon emailů pro VirtueMart
Easy Feeder - aplikace na generování XML/CSV feedů a napojení na ERP pro VM
PragueClassicconcert - portál pro prodej vstupenek na systému Joomla

Powered by Fórum