Přihlásit se

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 bezpečnostní vydání (29 lis 2023)

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 je nyní k dispozici. Jedná se o bezpečnostní vydání pro Joomla 4.x. a 5.x.

RokAjaxSearch nevyhledá kontakt podle čísla

22. lis 2022 18:39 #147337
Odpověď od Rudolf
Joomla Expert

Ale jakou mám jistotu, že bude vyhledávat tak jak potřebuji? 


Žádnou, prostě koupíte a zjistíte (mnohdy až pohledem do PHP)
Nebo napište před koupí na podporu, mnoho výrobců nabízí tuto možnost.

Vyhledávání telefonních čísel v User Fieldech jsem nikdy nepotřebovcal - nemáme postavené weby na těchto informacích, takže za mě neporadím.
Podle mne požadujete něco co by mohlo logicky fungovat, ale v základu to není.

Zkuste na extensions Joomla dát vyhledat "Search in User Fields", třeba něco najdete sám a pak poradíte zde na fóru?

MiniJoomla! - www.minijoomla.org - eshop s rozšířením Joomla/VM
Email Manager - aplikace na správu šablon emailů pro VirtueMart
Easy Feeder - aplikace na generování XML/CSV feedů a napojení na ERP pro VM
PragueClassicconcert - portál pro prodej vstupenek na systému Joomla

22. lis 2022 19:25 #147338
Odpověď od Rudolf
Joomla Expert
Tak opravuji, hledá se podle pole Phone v aplikaci Kontakty.

Jen mě překvapuje, že jste odpověď už dostal od Sakisse (BreakDesign) dne 10.11.2022 na fóru Joomla a nic z těch modulů jste nepoužil?

MiniJoomla! - www.minijoomla.org - eshop s rozšířením Joomla/VM
Email Manager - aplikace na správu šablon emailů pro VirtueMart
Easy Feeder - aplikace na generování XML/CSV feedů a napojení na ERP pro VM
PragueClassicconcert - portál pro prodej vstupenek na systému Joomla

22. lis 2022 19:50 #147339
Odpověď od Rudolf
Joomla Expert
Nechápu.
Donutil jste mne si vytvořit kontakt na webu s telefonem a normálně vyhledání podle telefonu v Joomla funguje.

Kde je problém?

MiniJoomla! - www.minijoomla.org - eshop s rozšířením Joomla/VM
Email Manager - aplikace na správu šablon emailů pro VirtueMart
Easy Feeder - aplikace na generování XML/CSV feedů a napojení na ERP pro VM
PragueClassicconcert - portál pro prodej vstupenek na systému Joomla
Přílohy:

23. lis 2022 04:05 - 23. lis 2022 04:14 #147342
Odpověď od Rudolf
Joomla Expert
No a aby to bylo ještě jasnější:

Já neprogramátor jsem tedy sednul, upravil si výsledky vyhledávání a už mi to hledá podle mobilu a vypisuje pracovní pozici a mobil.

Resume:
1,5h úprav
Stylování neřeším, mě se to líbí :)

Takže:
Nepotřebujete žádný modul, jen si v PHP upravit výsledky vyhledávání pomocí override view.
Na to najdete na internetu spousty návodů jak se dělá override view a velice jednoduše vložíte požadované proměnné do výstupu.

Nápověda:
Jedná se o view: COM_FINDER - components/com_finder/tmpl/search/default_result.php
Jedná se o proměnné: $this->result->position, $this->result->mobile

Výsledek zde:
joomla4.easy.minion.cz/component/finder/...q=730+517&Itemid=104

MiniJoomla! - www.minijoomla.org - eshop s rozšířením Joomla/VM
Email Manager - aplikace na správu šablon emailů pro VirtueMart
Easy Feeder - aplikace na generování XML/CSV feedů a napojení na ERP pro VM
PragueClassicconcert - portál pro prodej vstupenek na systému Joomla
Přílohy:

23. lis 2022 11:09 #147344
Odpověď od Lukas95
Uživatel
 
V první řadě děkuji všem za odpovědi a čas.

No "problém" není v tom, že by základní smartsearch nehledal podle čísel. to ano.
Ale problém pro něj je, že uživatel napíše číslo, musí dát enter a až pak mu to zobrazí výsledky. Stejně tak, když bude psát jméno někoho, musí dát enter a až pak uvidí jeho číslo. Je potřeba, aby už při psaní jména se mu dole zobrazil čtvereček, kde uvidí jeho tel. číslo.

Proto jsem zvolil "taktiku", že bude jednodušší najít modul, který tento vyskakovací čtvereček již nabízí (live search) a upravit ho tak, aby hledal i podle čísla + číslo zobrazoval. To je ten problém, který se nedaří vyřešit. 

23. lis 2022 11:31 - 23. lis 2022 19:17 #147345
Odpověď od Cufe
Admin
Otázkou tedy spíš je, zda řešení, které Vám dal Ruda v podstatě až pod nos, je "problém" (...za mě není). Je otázkou, zda je tak podstatné mít live search u vyhledávání kontaktů nebo ne. Každý uživatel je jinak náročný, nejspíš jste ten náročnější, mně osobně vůbec nevadí, když u vyhledávání kontaktů bouchnu do toho Enteru. Pokud to potřebujete jinak, tak to prostě někomu zadejte, třeba Rudovi, když už svůj volný čas pro Vás ztrácel, a můžete mu to aspoň trochu kompenzovat. Jak vidíte, řešení přesně takové, jaké vy chcete, nejspíš není ihned k dispozici, protože jinak byste ho zde již od někoho, kdo ho zná a chce se o ně podělit, dostal (např. odkaz na hotové řešení).

Joomla úřední deska | IVT služby - IT služby, webové stránky v Joomla!, online marketing | Joomla je best! Zveřejni svůj problém, pokud ho vyřešíš sám, jsi best!

Powered by Fórum