Přihlásit se

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 bezpečnostní vydání (29 lis 2023)

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 je nyní k dispozici. Jedná se o bezpečnostní vydání pro Joomla 4.x. a 5.x.

RokAjaxSearch nevyhledá kontakt podle čísla

08. lis 2022 12:50 #147253
Dobrý den,

Jsem řekněme pokročilejší začátečník, co se týče joomly a po dlouhém hledání bez úspěchu bych rád požádal o pomoc ty zkušenější. Stáhnul jsem si modul RokAjaxSearch, který funguje správně, ale problém nastává, když chci kontakt vyhledat podle telefonního čísla. Když vyhledám někoho pomocí jména / příjmení tak není problém a najde to bez problému, jakmile zadám ale jeho telefonní číslo, nenajde to nic.

Druhý problém, který bych potřeboval vyřešit je, že při vyhledávání uživatelů vyběhnou výsledky hledání, kde jako malý nadpis je jméno hledané osoby a u toho menším textem název jeho pracovní pozice. I zde bych potřeboval, aby se rovnou zobrazilo telefonní číslo, aby když budu někoho hledat tak aby jsem ho nemusel rozklikávat, ale viděl jsem jeho telefon ihned. Adresu na stránku sem dát nemohu, jelikož se jedná o interní web. Proto přikládám alespoň screeny.

Děkuji za pomoc.

 
Přílohy:

08. lis 2022 13:41 - 08. lis 2022 13:42 #147254
Odpověď od Cufe
Admin
Nechci, aby má odpověď vypadala fádně, ale je to o konkrétních úpravách v kódu, tedy přeprogramování. Nejspíš nedostanete odpověď "udělejte to a ono na tom a tom řádku toho onoho souboru", protože nejspíš nebudete mít takové štěstí, že by zde byl někdo, kdo vaše použité rozšíření zná jako vlastní boty či ho přímo programoval. Pokud to máte jako interní web a rád byste to nasdílel, je potřeba si udělat kopii a hodit např. do subdomény fungujícího webu, pak budete mít větší šanci na úspěch. Domnívám se ale, že pokud neumíte programovat, úpravy stejně bude muset udělat někdo, kdo umí a ještě s ebude muset dostat k vám do interního webu.

Joomla úřední deska | IVT služby - IT služby, webové stránky v Joomla!, online marketing | Joomla je best! Zveřejni svůj problém, pokud ho vyřešíš sám, jsi best!

08. lis 2022 13:51 - 08. lis 2022 14:21 #147255
Odpověď od Rudolf
Joomla Expert
Potvrzuji co píše Cufe.

Release Notes - RokAjaxSearch Joomla Extension - Version 2.0.5 - 2018-07-24Myslíte tuhle vykopávku?

Tož nevím jestli se tím bude ještě někdo zabývat ....

MiniJoomla! - www.minijoomla.org - eshop s rozšířením Joomla/VM
Email Manager - aplikace na správu šablon emailů pro VirtueMart
Easy Feeder - aplikace na generování XML/CSV feedů a napojení na ERP pro VM
PragueClassicconcert - portál pro prodej vstupenek na systému Joomla

08. lis 2022 14:47 #147256
Odpověď od Lukas95
Uživatel
Díky za odpověď... .-)

Každopádně není nutné, aby to byl přímo tento vyhledávač, jestli mi dáte tip na jiný, který odvede stejnou práci nemám s tím žádný problém. To co potřebuji aby to umělo jsem vlastně popsal nahoře, vyhledat podle čísla a poté při hledání uživatele zobrazit přímo číslo. 
K tomu přeprogramování, asi by bylo i jednodušší to najít popřípadě prokonzultovat s někým při novějším vyhledávači. Jediné co potřebuji, aby byl free...

Díky za rady.

21. lis 2022 16:09 #147323
Odpověď od Ernst
Joomla Expert
poslední tři slova v podstatě vylučují doporučení.

Jen spoustu lidí nechápu, že nechtějí utratit pár dolarů, raději se s tím dny trápí a řešení stejně nenajdou

22. lis 2022 15:00 #147336
Odpověď od Lukas95
Uživatel
O to ani tolik nejde, kdybych věděl, který placený modul použít s tím, že na 100% bude fungovat i tak jak potřebuji (jak jsem popisoval výše), klidně bych ho koupil. Ale jakou mám jistotu, že bude vyhledávat tak jak potřebuji? 

Každopádně pokud máte nějaký konkrétní vyhledávač na mysli, který bude umět vyhledávat podle tel. čísla a zvládne ve výsledkcích vyhledávání zobrazit to, co potřebuji, budu rád když mi ho sem pošlete.

Díky

Powered by Fórum