Přihlásit se

Joomla 5.0.3 a 4.4.3 bezpečnostní aktualizace (02 dub 2024)

Joomla 5.0.3 a 4.4.3 je nyní k dispozici. Jedná se o bezpečnostní vydání pro Joomla 4.x. a 5.x.

Virtuemart - jaké vyhledávání preferujete?

21. zář 2022 01:11 #146980
Odpověď od Cony
Moderátor
Tak samozřejmě nejlepší spojení by bylo mít elastic na stejném serveru jako hosting php, zatím jsem ale nenašel žádný hosting, který by toto nabízel, ani u nás ani v zahraničí (a to do dotazníků se spokojeností s hostingem toto pravidelně píšu :D). Služba Searchly vypadá zajímavě tou variantou zdarma, minimálně na odzkoušení si a ošahání si to bude skvělé.
Obecně bych viděl rychlost hledání jen jako jednu z výhod, důležité jsou i detekce "překlepů" (fuzzy query), synonyma, skloňování atd atd. Bohužel to asi nebude vše přednastavené a fungovat out of box, takže s tím bude hodně práce. Rychlost bude asi výraznější až u eshopů s opravdu hodně položkama. 

22. zář 2022 01:57 - 22. zář 2022 02:01 #146987
Odpověď od H13
Admin

důležité jsou i detekce "překlepů" (fuzzy query), synonyma, skloňování atd atd.


V nějakém Joomla chatu jsem na toto téma viděl debatu. Tuším, že byly i nějaké plány implementovat to do smart search. Pokud jde o programovou strukturu fungování této vlastnosti, tak ta je celkem jednoduchá. Problém je, kde vzít data, případně jak vytvořit mechanismus, který by ta data získával (viz fuzzy query o který píšeš).

Phoca Cart - www.phoca.cz/phocacart - e-shop, e-commerce
Phoca Gallery - www.phoca.cz/phocagallery - obrázková galerie
Phoca Download - www.phoca.cz/phocadownload - stahování souborů
Phoca Guestbook - www.phoca.cz/phocaguestbook - guestbook

22. zář 2022 14:55 #146999
Odpověď od Cony
Moderátor
Nejsem si tím jist. Implementovat analyzátor, který bude indexovat např. jen kořeny slov bych si ještě dokázal představit (pokud se nepletu, někde na Gitu jsem na to viděl i knihovnu s podporou češtiny), u překlepů moc ne, protože by v podstatě pro každé slovo vzniklo téměř neomezeně variant, a protože SQL nic jako fuzzy query ve standardu nemá (resp. MySQL má fullsearch), vznikla by ohromná databáze...

14. dub 2023 11:41 #148212
Odpověď od beny.rfg
Začátečník
Testoval jsem teď ElasticSearch přes službu Searchly.com a napojení pomocí pluginu od JoomlaGeek . Výsledky byly fajn, určitě lepší než hledání v VM, rychlé to bylo taky. Plugin má poměrně dost možností nastavení, ale pro VM jeden zásadní nedostatek - neumí pracovat s cenovými hladinami. Repektive ve výsledcích zobrazuje jen to, co má zaindexováno z databáze, což bývá základní cena. Tím pádem nebere v potaz marže, DPH a další nastavení v kalkulacích. Ale pro e-shop, který toto nepoužívá, může být plugin použitelný. Nebo pokud nepotřebujete ve výsledcích vyhledávání mít zobrazenou cenu.
Poděkovali: Cony

Powered by Fórum