Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (Včera)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Virtuemart - jaké vyhledávání preferujete?

14. zář 2022 14:45 #146927
Virtuemart - jaké vyhledávání preferujete? od Leoš
Pokročilý uživatel
Ahoj,
měl bych dotaz na vás zkušenější: řeším vyhledávání v e-shopu co jede na J3 a VM. Používám k tomu Ajax vyhledávač od Virtueplanet, ale ten nijak neovlivňuje samotné vyhledávání, pouze zobrazuje to, co mu pošle samotný VM. A mám trochu problém s tím, že mi to některé produkty nenajde. Např. mám produkt od firmy Zidoo, který má v názvu NEO-S. Když do vyhledávání zadám - Zidoo neo s, tak mi to najde správný produkt, když tam zadám neo-s, tak mi to také najde správný produkt ale když zadám neo s , tak to najde moc jiných produktů ale ne ten co chci.
Otázka: dá se to chování vyhledávače nějak ovlivnit? Nastavit? Nebo existuje nějaká komponenta, která umí nativní hledání VM nahradit?
Na netu jsem našel spousty variant ale pokud je všechny nevyzkouším, nepoznám z toho, která by byla nejlepší. Rád si poslechnu vaše zkušenosti.

Moc díky za info.

15. zář 2022 14:19 #146937
Odpověď od Linelabcz
Admin
Použitelný modul je od Rupostelu, ale je tam pár problémů okolo, stránkování atd..

15. zář 2022 15:01 #146938
Odpověď od Cony
Moderátor
VM hledání s mezerami rozdělí tak, že hledá LIKE '%slovo1%slovo2%', tzn pro 'neo s' hledá produkty, které mají v některém z hledaných polí hodnotu neo a někde za ní uvedené písmeno s. Zvláštní je, že podle kódu bych řekl, že pro pomlčku se to chová stejně, ale očividně ne :) Pomlčku to hledá vcelku, tzn 'neo-s'. Bohužel změna by byla možná jen úpravou kódu VM.
Na Joomla srazu na jaře Ruda popisoval hledání pomocí elastic search, ale je to finančně poměrně náročné na provoz. Výsledky a rychlost ale jednoznačně nejlepší.

15. zář 2022 17:06 #146939
Odpověď od Linelabcz
Admin
Joomla! 4 už nabízí poměrně slušné chytré vyhledávání s automatickou indexací, filtrováním a a statistikami. Zajímavé jsou i návrhy hledání. Zatím jsou pluginy pro chytré hledání pouze pro Phoca Cart.

15. zář 2022 22:07 #146944
Odpověď od Leoš
Pokročilý uživatel
Díky moc kluci za vaše postřehy a informace. Ten Rupostel určitě vyzkouším, budu ho nasazovat na nový eshop. A další eshop už asi vyzkouším na Phoca Card. Zatím to jen testuju a jsem mile překvapen a spokojen jak je to celkem přívětivý systém proti VM :-)

20. zář 2022 11:30 - 20. zář 2022 12:04 #146958
Odpověď od Linelabcz
Admin
Vyzkoušel jsem teď ElasticSearch pro Virtuemart přes službu Searchly.com a je to pecka.   Služba je zdarma. Napíšu návod.
 


 
Přílohy:

Powered by Fórum