Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

VM - duplikace cen produktu

29. srp 2019 06:34 #140595
VM - duplikace cen produktu od marvays
Návštěvník
Ahoj. Mám opět zajímavý problém.
Když dám při úpravě produktu "uložit" vždy se mi udělá kopie ceny. Takže když například v produktu nahraju 4x nějaký obrázek, tak mám ve výsledku 5x cenu produktu.

Nevím, jestli to s tím může souviset, ale při aktualizaci na VM3.6 mi to píše hlášku:
Upozornění
ALTER TABLE causes auto_increment resequencing, resulting in duplicate entry '447' for key 'PRIMARY'
Balíček Instalovat: Došlo k chybě při instalaci rozšíření: com_virtuemart.3.6.0.10113.zip

A i když se vše tváří v pohodě, tak v aktualizacích mi to pořád nabízí aktualizaci VM.

Mám to na nejnovější joomle, teď už i na nejnovějším VM. PHP 7.1

Nic mě pořádně nenapadá. Zkusím asi udělat kopii eshopu, odinstaluju vše a nechám jen VM, abych zjistil, jestli mi to nezpůsobuje nějaký jiný nástroj.

Uměli by jste mi poradit, co s tou hláškou ohledně databáze?

30. srp 2019 08:22 #140599
Odpověď od marvays
Návštěvník
Včera jsem postupně odinstalovával všechna další rozšíření, až mi zůstala jen čistá joomla a čistý eshop a přesto to dělalo. Když jsem v administraci eshopu zadal příkaz, který smaže veškeré mé produkty, kategorie, nastavení cen, zemí a celkově nastavení eshopu a nahraje demo data na ukázku, tak vše pak fungovalo skvěle. Takže bude problém asi v nastavení. Zřejmě mám nějakou kombinaci, která dělá problém.

31. srp 2019 07:33 #140604
Odpověď od marvays
Návštěvník

marvays napsal: Ahoj. Mám opět zajímavý problém.
Nevím, jestli to s tím může souviset, ale při aktualizaci na VM3.6 mi to píše hlášku:
Upozornění
ALTER TABLE causes auto_increment resequencing, resulting in duplicate entry '447' for key 'PRIMARY'


V DB jsem u produktu pod číslem 447 našel dvě ceny. Jednu jsem smazal a problém tím zřejmě vyřešil. Nyní mám ale problém s 547.
Přesněji:
Code:
ALTER TABLE causes auto_increment resequencing, resulting in duplicate entry '547' for key 'PRIMARY'
Zde jsem žádnou dvojtou cenu nenašel. Produkt jsem tedy na zkoušku úplně smazal z nabídky ale chyba zůstává.

Powered by Fórum