Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (Včera)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Zapomenute heslo do adminu

12. čvc 2019 10:03 - 12. čvc 2019 10:08 #140443
Zapomenute heslo do adminu od radek
Zkušený uživatel
Ahoj,

potrebuju poradit, jak vyresit problem se zapomenutym heslem do adminu. Hesla jsem si ukladal pokazde do Lastpass a nedavno jsem na mobilu pouzil Chrome a jak jsem spechal, tak jsem nejak odklikl spatne zapamatovani hesla. Od te doby se nemuzu prihlasit na web. Na webu mam zaheslovany admin a pak se teprve dostanu k zadani uzivatelskeho jmena a hesla.

Zaheslovany adresar je OK, ale uzivatele je proste nemozny prihlasit.

Vim, ze se to tady kdysi resilo, ale nefunguje tady vyhledavani. Viz screen.

Jaka je nejjednodussi varianta, jak se dostat do adminu? FTP i databazi mam pristupnou. Nejlepsi asi bude zmenit heslo v databazi, ne? Pokud jo, tak jak?

Dik.
Přílohy:

12. čvc 2019 10:16 #140444
Odpověď od Bong
Moderátor

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.
Poděkovali: radek

12. čvc 2019 10:27 #140445
Odpověď od radek
Zkušený uživatel
Diky moc. Vim, ze to tady bylo, ale vyhledavani nefungovalo a tak jsem napsal dotaz a sel to hledat pres google. Pouzil jsem tu fintu s databazi. Funguje to. Docela by me zajimalo, jak jsem to mohl zmenit.

Je mozny pro heslo pouzit vsechny znaky nebo je lepsi se necemu vyvarovat, aby to nedelalo problem serveru nebo necemu z Joomly?

12. čvc 2019 10:36 #140447
Odpověď od Bong
Moderátor
Mělo by jít použít prakticky vše.
Ale ideálně pořád platí, že heslo by mělo obsahovat: malá i velká písmena (bez diakritiky), čísla a speciální znaky.
Pro zjednodušení platí poučka: u veškeré práci na webu se chovej, jako by existovala jen anglická klávesnice... :)

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

12. čvc 2019 10:45 #140448
Odpověď od radek
Zkušený uživatel
Pouzivam odjakziva QWERTY. Mam ale pocit, ze kdyz obcas delam novou databazi, ze to nekdy pise, ze nektery znaky nejsou vhodny, kdyz se vytvari heslo. Ja si hesla necham navrhovat v Lastpass, takze si s nima hlavu nelamu.

Powered by Fórum