Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Fabrik - autocomplete funkcionalita

03. čvc 2019 10:12 #140387
Fabrik - autocomplete funkcionalita od ferino
Pokročilý uživatel
Zdravím,
ako som minule písal, ďakujem za tip:
super komponenta Fabrik
je presne to, čo som potreboval, podarilo sa mi vytvoriť, čo som chcel, väčšinu vecí som zvládol, ešte by som potreboval vylepšiť "autocomplete" vlastnosť.
Štandardne si formulár, resp. internetový browser automaticky pamätá predošlé zapísané hodnoty a ponúkne mi ich v rozbaľovacom pohľade pri všetkých textových poliach - v podstate asi bežná vlastnosť prehliadača pri takýchto typoch formulárov.
Avšak chcel by som to prepojiť - tak ako to funguje na niektorých weboch napr. pri registrácii užívateľa, alebo rezervačných formulároch, teda že browser, pokiaľ má zapamätané moje údaje, ako meno, priezvisko, adresa, PSČ, mesto atď..., ponúkne mi ich automaticky a naraz na doplnenie všetkých príslušných polí vo formulári (samozrejme s možnosťou zmeny)

Má s tým niekto skúsenosť v tom Fabrik-u?

03. čvc 2019 13:08 #140393
Odpověď od Cony
Moderátor
Takže doplnění adresy. Přímo ve Fabriku nemám zkušenost, ale je to věc prohlížeče. Detekuje si to obvykle dle názvů polí. Dá se mu "poradit" pomocí atributu autocomplete, tedy např.
Code:
autocomplete="name"
Pokud tedy ve Fabrik lze nastavit dodatečné atributy k polím (z hlavy si nejsem jist, ale tuším, že to šlo), doplnit příslušné atributy autocomplete - a zkoušet, prohlížeče nejsou v tomto úplně jednotné.

09. čvc 2019 10:58 #140415
Odpověď od ferino
Pokročilý uživatel
Neako sa mi nedarí - nenašiel som tam takú možnosť...

Resp. na úrovni každého poľa zvlášť sa to nastaviť dá, aj mi autocomplete funguje OK, ale prepojiť to neviem...

Powered by Fórum