Přihlásit se

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 bezpečnostní vydání (29 lis 2023)

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 je nyní k dispozici. Jedná se o bezpečnostní vydání pro Joomla 4.x. a 5.x.

Komponenta bannery - Joomla 3.9 - propisování refferal do GA

08. kvě 2019 00:19 #140049
Zdravím,
umí nějakým způsobem stadardní nativní komponenta Bannery v Joomla 3.9 - propisovat zdroj návštěvy do GA?
Příklad:
Mám na svém webu banner pro klienta XYZ který vede na stránku www.xyz.cz Klient chce vědět, kolik mu ode mě přišlo reálně návštěv v Google analytics. Bohužel vše padá do direct - protože stránku www.xyz.cz odkazuju takto přímo.
Jde mi o to, zda systém "nedokáže" přidat nějak sám nějakou proměnnou, aby se to zobrazilo v GA klientovi jako zdroj ode mě.

Napadlo mě využít UTM parametry. Bohužel však těch bannerů máme na webu obrovské množství, takže se snažím zjistit, zda lze i nějak automatické řešení?

Hledal jsem všude možně a nejvíce se mému dotazu blíží toto: rockettheme.com/forum/configuration-and-...ith-google-analytics

díky za názory
T.

08. kvě 2019 11:36 - 08. kvě 2019 11:37 #140050
Odpověď od H13
Admin
Pokud by těch bannerů nebylo moc, osobně bych ke každému vložil link kompletně se všemi parametry, pokud by jich bylo opravdu hodně, pak bych manuálně upravil kód, který by ke každému bannerovému linku přidal všechny potřebné parametry.

Řešení můžou být různá, např. ipřidávat to pomocí Javascriptu, atd. atd., ale podle mě nejjistější bude vypisovat kompletní linky rovnou. A protože každá stránka může chtít jiné parametry, opravdu místo přidávání nějakého suffixu bude prostě nejlepší rovnou zadávat bannerům kompletní linky.

Phoca Cart - www.phoca.cz/phocacart - e-shop, e-commerce
Phoca Gallery - www.phoca.cz/phocagallery - obrázková galerie
Phoca Download - www.phoca.cz/phocadownload - stahování souborů
Phoca Guestbook - www.phoca.cz/phocaguestbook - guestbook
Poděkovali: tomahy

08. kvě 2019 12:12 #140051
Odpověď od Rudolf
Joomla Expert
Napadá mě řešení, že tak jako trackujeme objednávky z Virtuemartu pomocí pluginu GTM a GTM pro Virtuemart, bude jednoduché napsat plugin pro trackování outbound links pro komponentu Bannery, vytvořit vlastní event (banner) a přidávat jednotlivé názvy a ID bannerů.

Takže by stačilo na to napsat plugin GTM pro Banners.

Nebo manuálně jak psal Jan.

MiniJoomla! - www.minijoomla.org - eshop s rozšířením Joomla/VM
Email Manager - aplikace na správu šablon emailů pro VirtueMart
Easy Feeder - aplikace na generování XML/CSV feedů a napojení na ERP pro VM
PragueClassicconcert - portál pro prodej vstupenek na systému Joomla
Poděkovali: tomahy

09. kvě 2019 11:58 #140054
Odpověď od tomahy
Uživatel
Děkuji Honzovi a Rudovi za příspěvky. Zvážím to a nějak vymyslím, jak to budu řešit. Díky

Powered by Fórum