Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Fast social share - nesdílí obrázek na FB

17. dub 2019 15:01 #139932
Fast social share od Kamila
Začátečník
Pěkné odpoledne.,
máte prosí někdo nápad, proč se mi při sdílení na FB nezobrazuje obrázek. Když kliknu na FB na místo kde je normálně orázek, tak se mi to hodí správně zpět na web kam má.

Na druhém mém webu mi to jelo na první našlápnutí a tady nevím co mám blbě. Odinstalovat a nainstalovat nepomohlo. nastavení mám stejné jako na webu kde to chodí.

Máte prosím někdo nápad?
Kamila

20. dub 2019 08:59 #139949
Odpověď od Kamila
Začátečník
Googlila jsme, až jsme vygooglila že když se nainstaluje Phoca Open Graph Plugin.

Doplňuju, co mi pomoho třeba se to bude někomu hodit :-)

22. dub 2019 08:36 #139956
Odpověď od Kamila
Začátečník
Beru zpět, tak tím to nebylo :-(
Článek na kterém jsme to zkusila je jediný z webu na kterém to funguje. Takže problém je asi v obsahu.
Stále zoufale pátrám kde je to blbě. Kyby přeci jen někdo měl nápad budu moooc ráda za radu :-)

22. dub 2019 10:10 #139957
Odpověď od Rudolf
Joomla Expert
Dobrý den,

když já nerozumím tomuto:

proč se mi při sdílení na FB nezobrazuje obrázek. Když kliknu na FB na místo kde je normálně obrázek, tak se mi to hodí správně zpět na web kam má.


Co to je "Když kliknu na FB"?
Co to je "na místo kde je normálně obrázek"

Většina pluginů na sdílení (zadarmo) co jsem otestoval, se tvářila že funguje, ale do odkazu mi vkládala pořád jeden a ten samý obrázek nebo žádný.

Nakonec jsem si to museli naprogramovat sami. Proč? Protože facebook změnil v létě podmínky sdílení a developer instrukce a tzv. sharer.php již nefunguje, vkládal mi do obrázku jiný obrázek, do textu něco jiného než jsem chtěl atd...
A nepomohly ani ty Open Graph Pluginy.

Takže až napíšete ke se Vám to děje a co očekáváte, možná se Vám někdo ozve a prozkoumá to.
Takhle je to přece jen trochu pořád na tu křišťálovou kouli a dostanete mnoho "zaručených" rad co máte udělat :)

MiniJoomla! - www.minijoomla.org - eshop s rozšířením Joomla/VM
Email Manager - aplikace na správu šablon emailů pro VirtueMart
Easy Feeder - aplikace na generování XML/CSV feedů a napojení na ERP pro VM
PragueClassicconcert - portál pro prodej vstupenek na systému Joomla

22. dub 2019 17:32 #139958
Odpověď od Kamila
Začátečník
Omlouvám se v opisu závad nejsem silná :-)

Když stisknu na mém webu tlačítko "FB sdílet". Tak to, co se mi sdílí na FB vypadá viz příloha. tj dobrý text žádný obrázek.

Mě je jen divné že na jednom webu mi to funguje úplně super bez jediné chybky a na druhém ne. Hlavně je mi divné že jeden obrázek funguje a druhý ne.

A vy máte nějaký placený modul co funguje?? Kdyby jo, dáte nějaký link??

U tohodle webu bych to zrovinka potřebovala sdílet.

díky
Přílohy:

22. dub 2019 19:24 #139959
Odpověď od H13
Admin
Ahoj, spíš by to chtělo odkaz na stránky, kde se to tlačítko zobrazuje. Napřiklád může být na stránce meta tag pro og:image který odkazuj na neexistující nebo nepřístupný obrázek a tím pádem FB nic nezobrazí. Je prostě potřeba vidět zdrojový kód.

Phoca Cart - www.phoca.cz/phocacart - e-shop, e-commerce
Phoca Gallery - www.phoca.cz/phocagallery - obrázková galerie
Phoca Download - www.phoca.cz/phocadownload - stahování souborů
Phoca Guestbook - www.phoca.cz/phocaguestbook - guestbook

Powered by Fórum