Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Štítky tagy k čemu slouží?

21. dub 2019 14:19 #139953
Odpověď od Rudolf
Joomla Expert
Ok, tak se k tomu dopracujeme znovu a pomalu:

Moje odpovďď se týkala modulu, který zobrazuje seznam štítků a může vypadat jak jste psala == různě veliké názvy, na přeskáčku, šikmo, nastojato atd atd...)

Vysvětlíme si to na ukázce - např. zde:

www.richeyweb.com/software

Pokud si kliknete na jeden z takto vytvořených štítků a zobrazených v modulu, zjistíte, že produkty nebo články najednou kategorizujete jinak než zařazením do kategorie produktů nebo článků (vidím jejich seznam kliknutím na nějaký štítek) a najednou taky zjistíte, že produkty nebo články, které byly v různých kategoriích jsou kupodivu nyní na stejném výpise (== spolu).

Takže jde opravdu, i když si to nemyslíte, o další možnost kategorizace obsahu, kde seznam článků sdružených pod jedním štítkem funguje jako výpis kategorie s H1 jako názvem.
Získávám tím další možnosti a posiluji SEO.

A znovu:
Výpis obsahu článků pod stejným štítkem nám tedy umožňuje vypsat články, které jsou v rozdílných kategoriích na jedné stránce.

Proč?
Joomla jako taková např. neumí bez dodatečných úprav umístit článek do více kategorií najednou. (To že to umí wordpress a zákazníci to chtějí je na jinou diskusi).
Pomocí štítků tedy je možné toto obejít a tvářit se, že to jde.

Pokud Vás odpověď neuspokojila - zkuste si nějaký modul nainstalovat a otestovat:
extensions.joomla.org/tags/tags-clouds/

rád se poučím.

Já tento modul nikde nepoužívám, raději se věnuji SEO jiným způsobem.

MiniJoomla! - www.minijoomla.org - eshop s rozšířením Joomla/VM
Email Manager - aplikace na správu šablon emailů pro VirtueMart
Easy Feeder - aplikace na generování XML/CSV feedů a napojení na ERP pro VM
PragueClassicconcert - portál pro prodej vstupenek na systému Joomla

29. dub 2019 11:41 #140005
Odpověď od Nataša Řezníčková
Pokročilý uživatel
Dobrý den, Rudolfe,

na můj dotaz myslím odpověděl BONG a vlastně jsem si to myslela, takže se mi to potvrdilo. To, co píšete o kategorizaci podle štítků, jak jsem již psala, vím. Ale to nebyl můj dotaz a Vy jste mi poslal odpověď na něco jiného celkem 2x. Přesto ale velmi děkuji za Váš čas, vážím si toho, když někdo chce druhým pomoci. Pokud se věnujete SEO, pak bych Vás chtěla požádat o pomoc. Koupila jsem komponentu JSitemap PRO, ale neumím to nastavit. Pomoc samozřejmě zaplatím.
Předem děkuji za reakci

29. dub 2019 14:37 #140006
Odpověď od Rudolf
Joomla Expert
Dobrý den Natašo,

ano, máte pravdu, snažím se vidět dotazy v širších souvislostech a občas odpovím i na to co se nikdo neptá, protože si myslím, že je to důležité a někdy to znamená změnu zadání. Jsem už tak vycvičený od našich zákazníků, kteří vidí jenom 1 směr řešení :)

Jinak s komponentou JSitemap PRO nemám zkušenosti, většinu věcí dělám manuálně v rámci spuštění webu nebo jinými aplikacemi.
Pohledem do dokumentace to vypadá na poměrně dobrou komponentu.
Musel bych nastudovat a otestovat, lepší bude najít někoho, kdo ji již využívá.

S pozdravem

Rudolf

MiniJoomla! - www.minijoomla.org - eshop s rozšířením Joomla/VM
Email Manager - aplikace na správu šablon emailů pro VirtueMart
Easy Feeder - aplikace na generování XML/CSV feedů a napojení na ERP pro VM
PragueClassicconcert - portál pro prodej vstupenek na systému Joomla

Powered by Fórum