Štítky tagy k čemu slouží?

Nataša Řezníčková
16. dub 2019 14:29 - 16. dub 2019 14:50 #139922
Všimla jsem si, že některé weby mají zveřejněný nějaký asi modul, který se nazývá "Štítky" a tam je spousta odkazů jako nadpisy nejrůznějších velikosti a na ty velikosti jsou různě na přeskáčku. Co to je a k čemu to je? Má to docela hodně webů. Nějak to tomu webu pomůže? Pro mě to nemá logiku. Že by pro roboty?

Děkuji za odpověď

Pro možnost přispívání do fóra je nutné: Přihlásit se nebo Vytvořit účet.

Odpověď od Linelabcz
16. dub 2019 15:05 - 16. dub 2019 15:08 #139923
Zdravím, štítky, neboli tagy jsou důležité především pro návštěvníky vašeho webu, ale i z hlediska dopadu na SEO.
Štítky na webu propojí tématicky podobný obsah jako alternativa k menu a uživatel si pak může podle tagů vybrat témata, která ho zajímají. Vyhledávací robot snáze proindexuje obsah webu. S počtem štítků by se to nemělo přehánět, k obsahu přiřazujte krátká a výstížná klíčová slov, nepoužívejte žádné automatizované "Tag Clouds" pluginy. :-)

Štítky článků jsou i zde: www.joomlaportal.cz/aktualizace

Linelab.cz Tvorba a správa webových stránek Joomla! LINELABOX Vytvořte si Joomla! šablony zdarma

Odpověď od Cony
16. dub 2019 15:22 #139924
Berte to jako takovou rozšířenou kategorizaci. Článek (ale i jiný typ obsahu) můžete zařadit do více kategorií (přiřadit více štítků). Tím usnadníte uživatelům orientaci (např. zobrazím si všechny člůánky o Joomla 3, nezávisle na tom, kde jsou zařazené).

Odpověď od Rudolf
16. dub 2019 18:45 #139925

Conny: Berte to jako takovou rozšířenou kategorizaci.

Přesně tak. Díky funkci štítků můžete obejít základní vlastnost Joomla článků (bez dodatečné instalace dalšího rozšíření) = nemožnost mít článek ve více kategoriích.

Můžete tak organizovat obsah také podle vlastních výrazů a přidávat jim svůj význam a doplňovat SEO.

MiniJoomla! - www.minijoomla.org - eshop s rozšířením
Virtuemart Mailing Manager - aplikace na správu šablon emailů pro VirtueMart
XML Easy Feeder - aplikace na generování feedů, napojení na ERP pro VirtueMart
PragueClassicconcert - portál pro prodej vstupenek na systému Joomla!

Odpověď od Nataša Řezníčková
21. dub 2019 12:46 #139951
Tak já vím, k čemu normálně slouží štítky. Děkuji všem za odpověď a jejich čas, ale musím svůj dotaz upřesnit, protože odpovědi nebyly na to, na co jsem se ptala.
Jedná se mi o jakýsi modul na úvodní stránce, kde jsou seskupeny různé názvy všeho možného z webu a napsány malým písmem, velkým písmem, tučným písmem, slabým písmem, napsány jako H1, H2, H3 atd, a dokonce jsou některé umístěny kolmo nohu nebo dolu, tedy nejen vodorovně. Ty druhy písem se různě střídají, ale nakonec to všechno tvoří pravidelný obrazec (je to řazené do obdélníku nebo čtverce.. Neřekla bych, že toto slouží ke kategorizaci, jak zde píšete. To bude mít nějaký jiný účel a já právě nevím, jaký.
Může někdo poradit, pokud jsem to napsala alespoň trochu pochopitelně? Špatně se to vysvětluje.
Ráda bych přiložila obrázek, ale teď nemůžu zrovna takový web, kde to je najít. Ale narážím na to dost často.

Odpověď od Bong
21. dub 2019 14:14 #139952
To co popisujete bude zřejmě nějaký "Tag Clouds", jak psal Linelab. Tímto se opravdu pokouší někteří oblbnout roboty "protože na stránkách jsou ta správná slova" a H1, H2, H3 jim mají dodat potřebnou důležitost.

Jenže takhle jednoduše to nefunguje, naopak :-)

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

Odpověď od Rudolf
21. dub 2019 14:19 #139953
Ok, tak se k tomu dopracujeme znovu a pomalu:

Moje odpovďď se týkala modulu, který zobrazuje seznam štítků a může vypadat jak jste psala == různě veliké názvy, na přeskáčku, šikmo, nastojato atd atd...)

Vysvětlíme si to na ukázce - např. zde:

www.richeyweb.com/software

Pokud si kliknete na jeden z takto vytvořených štítků a zobrazených v modulu, zjistíte, že produkty nebo články najednou kategorizujete jinak než zařazením do kategorie produktů nebo článků (vidím jejich seznam kliknutím na nějaký štítek) a najednou taky zjistíte, že produkty nebo články, které byly v různých kategoriích jsou kupodivu nyní na stejném výpise (== spolu).

Takže jde opravdu, i když si to nemyslíte, o další možnost kategorizace obsahu, kde seznam článků sdružených pod jedním štítkem funguje jako výpis kategorie s H1 jako názvem.
Získávám tím další možnosti a posiluji SEO.

A znovu:
Výpis obsahu článků pod stejným štítkem nám tedy umožňuje vypsat články, které jsou v rozdílných kategoriích na jedné stránce.

Proč?
Joomla jako taková např. neumí bez dodatečných úprav umístit článek do více kategorií najednou. (To že to umí wordpress a zákazníci to chtějí je na jinou diskusi).
Pomocí štítků tedy je možné toto obejít a tvářit se, že to jde.

Pokud Vás odpověď neuspokojila - zkuste si nějaký modul nainstalovat a otestovat:
extensions.joomla.org/tags/tags-clouds/

rád se poučím.

Já tento modul nikde nepoužívám, raději se věnuji SEO jiným způsobem.

Odpověď od Nataša Řezníčková
29. dub 2019 11:41 #140005
Dobrý den, Rudolfe,

na můj dotaz myslím odpověděl BONG a vlastně jsem si to myslela, takže se mi to potvrdilo. To, co píšete o kategorizaci podle štítků, jak jsem již psala, vím. Ale to nebyl můj dotaz a Vy jste mi poslal odpověď na něco jiného celkem 2x. Přesto ale velmi děkuji za Váš čas, vážím si toho, když někdo chce druhým pomoci. Pokud se věnujete SEO, pak bych Vás chtěla požádat o pomoc. Koupila jsem komponentu JSitemap PRO, ale neumím to nastavit. Pomoc samozřejmě zaplatím.
Předem děkuji za reakci

Odpověď od Rudolf
29. dub 2019 14:37 #140006
Dobrý den Natašo,

ano, máte pravdu, snažím se vidět dotazy v širších souvislostech a občas odpovím i na to co se nikdo neptá, protože si myslím, že je to důležité a někdy to znamená změnu zadání. Jsem už tak vycvičený od našich zákazníků, kteří vidí jenom 1 směr řešení :)

Jinak s komponentou JSitemap PRO nemám zkušenosti, většinu věcí dělám manuálně v rámci spuštění webu nebo jinými aplikacemi.
Pohledem do dokumentace to vypadá na poměrně dobrou komponentu.
Musel bych nastudovat a otestovat, lepší bude najít někoho, kdo ji již využívá.

S pozdravem

Rudolf