Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

phoca gallery - změna class

11. bře 2019 23:17 #139391
phoca gallery - změna class od vejvik
Začátečník
Nevím jestli to patří přímo sem, ale nevím kde jinde se zeptat.
mám na jednotlivých stránkách kategorie phocy, vše je v <div class="pg-cvcsv" id="phocagallery-categories-detail">

jak docílím toho, abych na druhé stránce měl kategorie v jiném class, třeba <div class="pg-cvcsv2" id="phocagallery-categories-detail"> abych jí mohl dát jiné vlastnosti v CSS

jde to nějak, ne mega složitým způsobem :-), omlouvám se za možná ne správně technicky popsanou věc

jak dopíšu pravidlo do css vím, ale jak a kde změním class u tohoto nebo u čehokoliv jiného netuším.
Narazil jsem v joomle na položka nabídky, typ odkazu, css styl odkazu, ale to asi nebude to co hledám, nebo jestli jo, dělám něco špatně

martin

12. bře 2019 11:32 #139392
Odpověď od H13
Admin
Ahoj,

vejvik napsal: jak docílím toho, abych na druhé stránce měl kategorie v jiném class


Otázka je, co je druhá stránka a jak se liší od té první? Standardní stránkování?

Phoca Cart - www.phoca.cz/phocacart - e-shop, e-commerce
Phoca Gallery - www.phoca.cz/phocagallery - obrázková galerie
Phoca Download - www.phoca.cz/phocadownload - stahování souborů
Phoca Guestbook - www.phoca.cz/phocaguestbook - guestbook

12. bře 2019 12:00 #139393
Odpověď od vejvik
Začátečník
Tady na stránce mám zobrazenou kategorii A-H a její podkategorie www.ze-vzduchu.cz/fotografie-obci-a-az-h
a zde na stránce www.ze-vzduchu.cz/fotografie-zajimavych-mist-ze-vzduchu mám taky zobrazenou kategorii zajímavá místa a její podkategorie.
Ta první se mi nyní řadí do sloupců, tolik kolik se jich vejde na stránku - to chci, ale u té druhé bych chtěl řadit např. jen do dvou sloupců, zvětšit písmo apod. V CSS bych to uměl, ale samozřejmě se mi to promítne do všech, ale já chci jen na té jedné stránce.
Lepší popsat asi neumím :-)

děkuji

12. bře 2019 13:08 #139394
Odpověď od Cufe
Admin
V menu položce si klikněte na kartu Zobrazení stránky a doplňte pole Třída stránky: mezera a vaše css třída
Teď můžete nadefinovat v css různé výstupy tak, aby se to zobrazovalo různě. Poznámka: Podmínkou je, že pro danou stránku musí existovat menu položka (což u vás splňuje).

Joomla úřední deska | IVT služby - IT služby, webové stránky v Joomla!, online marketing | Joomla je best! Zveřejni svůj problém, pokud ho vyřešíš sám, jsi best!

12. bře 2019 18:05 - 12. bře 2019 18:37 #139399
Odpověď od vejvik
Začátečník
Tak jsem zkusil, ale mění se mi <div class="pg-category-view pg-cv" id="phocagallery"> namísto
<div class="pg-cvcsv" id="phocagallery-categories-detail"> který bych potřeboval upravit.

Tím, že měním ten class výše a dám 2 sloupce, tak se mi do toho zase motá i statistika stránky, a netuším, jak jí např. na té jedné konkrétní stránce vypnout .
Ke všemu jsem zjistil, že bych na této jedné stránce potřeboval změnit i <div class="pg-cvcsv-name"> abych měl širší řádek a nezalamoval se mi text do dvou.

asi je to nad moje síly

12. bře 2019 20:20 - 12. bře 2019 20:20 #139401
Odpověď od Ernst
Joomla Expert
jakou třídu stránky jste si do toho menu přidal?
Myslím jak psal Cufe. Já tam žádnou nevidím.
A šablona je udělána tak blbě, že v ní není jako třída ID menu. To se však dá v šabloně upravit.

Pokud si netroufnete, tak mi napište do emailu přístupy a já vám tam tu třídu přidám.

Powered by Fórum