Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

jak mám nastavit phoca gallery

23. úno 2019 12:50 #139125
jak mám nastavit phoca gallery od vejvik
Začátečník
zdravím,
takto vypadal starý web než mi Bong pomohl migrovat z joomla 2.5 na poslední verzi. Bohužel jsem si neuložil, nastavení phoca gallery, ikdyž původní stránky mám zazálohované včetně databáze, ale nevím jak se na to podívat.
Jak nastavím novou phocu, aby například u seznamu kategorií nebyly obrázky apod. ať dělám co dělám, tak nic,
takto to vypadalo web.archive.org/web/20180520041405/http:...tografie-obci-a-az-h
takto vypadá seznam teď www.ze-vzduchu.cz/fotografie-obci-a-az-h

zkoušel jsem, ale bez úspěchu, třeba v Možnosti zobrazení kategorií mám 4 sloupce, ale nic, pořád jeden sloupec, nebo kde dělám co špatně?

23. úno 2019 13:07 #139129
Odpověď od H13
Admin
Ahoj, trendy se mění, takže hodně věcí se přesunulo od parametrů k CSS (design pomocí CSS je jednodušší a efektivní).

Některý starší parametry se přesunuly do skupiny "legacy", tedy zastaralé, tak se zkus podívat tam, např. zrovna u zobrazení kategorií:


Phoca Cart - www.phoca.cz/phocacart - e-shop, e-commerce
Phoca Gallery - www.phoca.cz/phocagallery - obrázková galerie
Phoca Download - www.phoca.cz/phocadownload - stahování souborů
Phoca Guestbook - www.phoca.cz/phocaguestbook - guestbook

23. úno 2019 13:14 #139131
Odpověď od vejvik
Začátečník
toto nastaveni nepomohlo, ale takže teďse to bude muset dělat jinak, nějaké nasměrování co mám začít studovat, kde co změnit, aby to vypadalo jak chci

23. úno 2019 13:31 #139132
Odpověď od H13
Admin
Já to teď testuju na 4.3.14, když nastavím 3 sloupce a kategorie bez obrázků, vše funguje jak má :idea:


Phoca Cart - www.phoca.cz/phocacart - e-shop, e-commerce
Phoca Gallery - www.phoca.cz/phocagallery - obrázková galerie
Phoca Download - www.phoca.cz/phocadownload - stahování souborů
Phoca Guestbook - www.phoca.cz/phocaguestbook - guestbook

23. úno 2019 13:32 #139133
Odpověď od vejvik
Začátečník
aha tak bude nekde zase chyba jinde, me to nedela nic :-(

26. úno 2019 14:02 - 02. bře 2019 11:46 #139226
Odpověď od vejvik
Začátečník
Ahoj, stále se snažím, abych nastavil phoca gallery tak, jak to bylo u minulé verze joomly a phocy.

Tady to zkouším ze-vzduchu.cz/fotografie-obci-a-az-h

vytvořeny tři kategorie A-H, CH-O a P-Ž a v těchto jsou podkategie dle abecedy, tyto mají teprve pod sebou obrázky

už jsem se dostal k tomu, že mám 5 sloupců katerií ale:
1. netuším, proč se mi nezobrazují jen kategorie co jsou podkategorie v seznamu A-H ale i další nebo jak tam dostat jen A-H
2. netuším proč jako první položkou je Seznam obcí A až H, jak to odstranit, jelikož když se na to kliknu, jsem na nějaké adrese ze-vzduchu.cz/fotografie-obci-a-az-h/category/1-seznam-obci-a-az-h kde se to zobrazuje divně
3. netuším jak docílit toho, aby se mi to zobrazovalo abecedně dle diakritiky

hledal jsem na joomlaportalu, jelikož na něco obdobného jsem se ptal když jsem se stránkami začínal, ale to zde již není.

Tak jestli by někoho napadlo cokoliv, předem děkuji.
ps: hrál jsem si s různými nastaveními několik hodin, říkám si, že jsme musel snad už zkusit všechny kombiance, ale asi ne.
jinak mám nastaveno v položce horní menu fototografie obcí A až H - seznam kategorií detail kategorie

Powered by Fórum