Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Systémové odkazy Virtuemartu na homepage přesměrovat na jinou stránku?

03. led 2019 19:19 #138518
Odpověď od zpetr
Zkušený uživatel
Když použijete registraci Joomly kde tam máte fakturační udaje atd..
Možná to dělám blbě, ale používám položku nabídky Virtuemart / správa účtu tam se objevují pole zákazníka z konfigurace VM.

Nechci bejt za trola, ale vzit funkčni shop přes akebu přesunout na lokál a odladěný pak zpět mi přijde jako základ.
Jak budete řešit případný problémy, když dopředu víte že musíte makat jen na produkci. ;o( to vám nezavidím.
Přílohy:

03. led 2019 19:35 #138519
Odpověď od Ernst
Joomla Expert

Když použijete registraci Joomly kde tam máte fakturační udaje atd..
Možná to dělám blbě, ale používám položku nabídky Virtuemart / správa účtu tam se objevují pole zákazníka z konfigurace VM.


To se přeci poprvé doplní v pokladně.
Netvrdím, že je to nejlepší ale možné řešení registrace.
Samotná registrace v pokladně VM je strašně špatně napsaná.

03. led 2019 21:44 #138523
Odpověď od Vladimír
Nováček
To je v pohodě. :) Jsem rád za každý názor.
Možná o tom localhostu znovu zauvažuju, nejde o to, že bych to nedokázal.
Dělám to na webu, protože jsem v minulosti tou Akeebou sice web přenesl, ale funkcionalita nebyla shodná s tím odladěním na localhostu. Trápil jsem se s tím strašně dlouho a nikdo mi nebyl schopný poradit v čem by to mohlo být. Tak se podobným problémům snažím, možná hloupě, vyvarovat.
Díky za názor.
V.

03. led 2019 22:03 #138526
Odpověď od Ernst
Joomla Expert
nechci zcela hanit localhost, ale dávno jsem přešel na to, že web tvořím a ladím na nějakém free hostingu ne na localhost.
Je to z mnoha důvodů mnohem lepší.

04. led 2019 08:40 #138530
Odpověď od Rudolf
Joomla Expert
Zásadne používáme dvě větve pro vytvoření eshopu se stejnou konfigurací php a mysql:

1. vývoj (Devel), kde nejsou omezené prostředky (RAM, Disk, procesor)
2. produkce

Někdy ještě přidáváme mezistupeň

3. stage == kopie produkce, kterou si zákazník schvaluje a která se pak jen překlopí na produkci

Tolik například vývoj eshopu pro vodafone.

Nechci se nikoho dotknout a nevím nakolik Vám eshop vydělává a jak je jeho provoz pro koncového uživatele zásadní, ale osobně bych si netroufl dělat vývoj na živém webu, svědčí to o neprofesionalitě a neúctě k podnikání zákazníka, který je mnohdy na eshopu existenčně závislý.

Pokud jste jako jediný programátor, doporučuji si vytvořit na tom samém hostingu kopii domény s jiným názvem.
Localhost je poměrně k ničemu, z několika důvodů, například online korektury s klientem.

MiniJoomla! - www.minijoomla.org - eshop s rozšířením Joomla/VM
Email Manager - aplikace na správu šablon emailů pro VirtueMart
Easy Feeder - aplikace na generování XML/CSV feedů a napojení na ERP pro VM
PragueClassicconcert - portál pro prodej vstupenek na systému Joomla

Powered by Fórum