Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

chyba v url

25. lis 2018 13:14 #138073
chyba v url od marvays
Návštěvník
Ahoj. Dnes jsem spustil web a zůstal mi jeden nepříjemný renonc, který jsem doposud nedořešil.

V jistých chvílích se mi místo stránky zobrazí tato hláška: 404 Chyba 0 Call to a member function get() on null

Projevuje se to například tak, že mám modul s doporučeným zbožím. Kliknu na produkt, který mi přesměruje na stránku detailu a vyskočí mi toto. Když ale nejdřív načtu kategorii, ve které je produkt zobrazen, tak to nedělá. Jako by se nejdřív musí vygenerovat url přes menu a následně na stránku můžu přistupovat i jinak.

To samé s dokončením objednávky. Dokončí se mi objednávka. Přijde email, kde mám odkaz na zobrazení objednávky online. Kliknu a ejhle . . . to samé.

Nebo . . . . používám místo klasických článků Quix. Tam mám odkaz na náhled (něco jak jsou linky v administraci VM na rychlé zobrazení daného zboží) . . . po kliknutí na náhled se zobrazí stejná chyba. Když ale přistoupím na stejnou stránku přes menu, tak se zobrazí. Následně pak můžu i přes náhled.

Tuším že stejně to bude i ve VM a otevření detailu produktů z administrace.

PS: je úplně jedno, jestli mám zapnut SH404SEF, nebo to generuje čistě joomla. Pokud bude třeba, udělám kopii na testování

za jakýkoli nápad děkuji předem

25. lis 2018 16:28 #138074
Odpověď od Ernst
Joomla Expert
jsou tam plné url. nebo přátelské url v joomle nebo nějaké rozšíření?

25. lis 2018 19:53 #138076
Odpověď od marvays
Návštěvník

Ernst napsal: jsou tam plné url. nebo přátelské url v joomle nebo nějaké rozšíření?

aj aj. dělá mi to jak se zaplým sh404sef, tak s vyplým. podle mě to uvidíš i v tom motivátoru, jak ses na něj koukal.

25. lis 2018 20:21 - 25. lis 2018 20:28 #138078
Odpověď od Ernst
Joomla Expert
a když vypneš i přátelské url a přepis url, tak to dělá?
Hlavně si pamatuj, že přátelská url a různé podobné pluginy nemáš mít zapnuté při vývoji a zapneš je až na hotovém webu
Proč tam máš probůh jotcache?

25. lis 2018 20:55 #138079
Odpověď od marvays
Návštěvník

Ernst napsal: a když vypneš i přátelské url a přepis url, tak to dělá?
Hlavně si pamatuj, že přátelská url a různé podobné pluginy nemáš mít zapnuté při vývoji a zapneš je až na hotovém webu
Proč tam máš probůh jotcache?

dělám si kopii na testování. at můžu zapnout zobrazení chybových hlášek. no já to právě zapl až teď.
jotcahce tam mám tak nějak ze zvyku. už to není in?

25. lis 2018 21:05 - 25. lis 2018 21:08 #138080
Odpověď od Ernst
Joomla Expert

marvays napsal: jotcahce tam mám tak nějak ze zvyku. už to není in?

nemůžeš mít cache, když web vytváříš, stejně jako nemůžeš mít zapnutý SEF.

Ale chyba je někde v šabloně, zkus ji aktualizovat nebo zkus podporu.

Když si tam zapneš jinou šablonu, chybu to nehlásí

ještě jsem si to testoval, když vypneš v tvojí šabloně všechny přepisy (přejmenuješ složku HTML), tak to chybu nehlásí.

Powered by Fórum