Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Zvýrazňovač kódu

19. lis 2018 23:17 - 19. lis 2018 23:18 #137814
Zvýrazňovač kódu od Teo
Návštěvník
Používám pro výukové účely na webu zvýrazňovač kódu, tedy potřebuji, aby byl např. kód PHP viditelný a studenti si jej mohli kopírovat a vkládat na své stránky. Narazil jsem nyní na chybu, kdy se např. tento kód "zkrátí" a ukazuje se s lomítkem:
Code:
<h1>Menu:</h1> <ul> <li><a href="index.php?stranka=uvod">Úvod</a></li> <li><a href="index.php?stranka=reference">Reference</a></li> <li><a href="index.php?stranka=kontakt">Kontakt</a></li> </ul>
Výsledkem je toto:
Code:
<h1>Menu:</h1> <ul> <li><a href="/index.php">Úvod</a></li> <li><a href="/php?stranka=reference">Reference</a></li> <li><a href="/php?stranka=kontakt">Kontakt</a></li> </ul>
Zkoušel jsem plugin, kterým to vkládám do článku vypnout, nainstaloval jsem jiné, ale vypadá to, že to dělá Joomla samotná.
Jedná se samozřejmě o nejnovější 3.9. a používám šablonu JoomShapper Helix Ultimate.

20. lis 2018 01:01 #137815
Odpověď od Cony
Moderátor
Ano, múže za to opravdu Joomla, resp systémový plugin "Systém - SEF". Ten nahrazuje všechny relativní odkazy v textexh za SEF odkazy. Tím že je odkaz index.php, plugin jej považuje za interní a zpracovává jej. Mělo by pomoct uvést odkaz lomítkem, tj.
Code:
<li><a href="/index.php?stranka=uvod">Úvod</a></li>
Poděkovali: Teo

20. lis 2018 09:31 #137818
Odpověď od Teo
Návštěvník
Díky Cony. Na tento plugin jsem si nevzpomněl. Po jeho vypnutí to opravdu funguje. Lomítko to bohužel neřeší. Zůstane tam. Nicméně moc děkuji za tip.
Jo a ještě se zeptám hloupě, vypnutí SEF pluginu znamená vlastně co? Já pokud koukám na mé adresy článků, tak zůstávají stejné. Jestli se nemýlím, tak SEF plugin zajišťuje "hezké" adresy pro vyhledávače nebo něco v tom smyslu.

20. lis 2018 12:43 #137829
Odpověď od Cony
Moderátor
Plugin překládá na hezká URL všechny odkazy, které přeložené nejsou. Typicky to budou odkazy přímo v textu článku.

Powered by Fórum