Přihlásit se

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 bezpečnostní vydání (29 lis 2023)

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 je nyní k dispozici. Jedná se o bezpečnostní vydání pro Joomla 4.x. a 5.x.

Problém s rozšířením JoomBall Cookies

20. lis 2018 14:56 #137845
Odpověď od Rudolf
Joomla Expert
Odkaz v šabloně tam asi byl z nějakého důvodu, ještě před tím než jste nainstaloval to rozšíření nebo se pletu?

Když to rozšíření vypnete, fungují vám všechny původní funkce šablony nebo přestanou fungovat díky tomu, že jste odkaz na JS od boostrapu odstranil?

Podle mne je postup špatný (byť řešící aktuální problém). Správně by mělo být upravit nově instalované rozšíření a pokud nemá v administraci možnost vypnout JS bootstrapu, tak to buď doprogramovat nebo v kódu natvrdo upravit.

To že načítáte JS full verzi místo min verze je v této chvíli podružné.

MiniJoomla! - www.minijoomla.org - eshop s rozšířením Joomla/VM
Email Manager - aplikace na správu šablon emailů pro VirtueMart
Easy Feeder - aplikace na generování XML/CSV feedů a napojení na ERP pro VM
PragueClassicconcert - portál pro prodej vstupenek na systému Joomla

20. lis 2018 15:58 #137849
Odpověď od Cony
Moderátor

Rudolf Baláš napsal: To že načítáte JS full verzi místo min verze je v této chvíli podružné.

Není, protože se načítají obě verze. Pokud se načítá bootstrap.min.js tak bootstrap.js ze stejné složky tam nemá co dělat.
Odstranění samozřejmě ale není úplně správně, načtení by mělo zůstat, ale ve správném formátu, tj.
Code:
JHtml::_('bootstrap.framework');
Což zajistí načtení správné verze skriptu, dle toho, zda je zaplé ladění nebo ne.
Poděkovali: Radek Malík

20. lis 2018 16:10 #137850
Odpověď od Radek Malík
Nováček
Odstranil jsem tento řádek z index.php:

$doc->addScript($this->baseurl."/media/jui/js/bootstrap.js");

V šabloně nevyužívám všechna rozšíření, která jsou od "výrobce" k šabloně určená, protože je nevyužiji. Ty co mám, tak fungují bez problémů.

20. lis 2018 16:12 #137851
Odpověď od Radek Malík
Nováček
Nyní jsem ještě zkoušel zadat do toho řádku místo bootstrap.js jeho komprimovanou verzi bootstrap.min.js a z tou to funguje taktéž. Takže problém je prostě jen s tím daným js skriptem, pokud oba jsou víceméně shodné.

20. lis 2018 16:25 #137852
Odpověď od Cony
Moderátor
Oba jsou kompletně shodné, oba jsou to soubory z jádra Joomly, jeden zkomprimovaný, druhý ne. Přidání JS souboru stylem
Code:
$doc->addScript($this->baseurl."/media/jui/js/bootstrap.js");
je chyba. Nahraďte ten řádek tím co jsem psal. Sice Vám teď vše funguje, ale jen díky tomu, že se bootstrap nhraje jinde. Pokud vypnete ten modul, co bootstrap nahrává, nemuselo by Vám vše fungovat, tak jak psal Rudolf.

20. lis 2018 16:28 #137853
Odpověď od Radek Malík
Nováček
Dobře. Ještě jednou díky za pomoc.

Powered by Fórum