Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

fotogalerie, zmenšování fotek

28. kvě 2018 16:44 #136048
fotogalerie, zmenšování fotek od Sylvie
Nováček
Zdravím, prosím poraďte.
Klient požaduje: "Každopádně potřebujeme, aby bylo snadné umisťování nových fotografií a popisek k nim se vztahující. Ideální by bylo, kdyby se i fotografie při nahrávání rovnou automaticky zmenšily na požadovanou velikost (formát i rozlišení fotografie)."
Jedná se průměrně o 20-30 fotek, které se budou na webu vyměňovat.
Pokud to umí phoca gallery, tak nevím jak to nastavit. Ještě jsem to nikdy nepotřebovala. Děkuji a přeji hezký den :-)
Sylvie

28. kvě 2018 18:13 #136055
Odpověď od Bart
Moderátor
Máte na mysli "klasickou" fotogalerii? Ne obrázky do článku?

Ano, rozhodně doporučuji Phoca Gallery. Požadovaná vlastnost lze nastavit (jako mnoho dalších).

Případně Simple Image Gallery Pro od JoomlaWorks.
Poděkovali: Sylvie

28. kvě 2018 19:27 #136056
Odpověď od Koudy
Pokročilý uživatel
Pro nezkušené je super JCE editor. Přes něho se dají fotky pěkně ořezat a i vytvořit nadhledy.


Příloha Vstiek_2018-05-28.png nebyla nalezena.


Joomla je jen můj několikaletý koníček.
Několik let využívám předplatné Yootheme, mohu poskytnout informace.
Přílohy:
Poděkovali: Sylvie

29. kvě 2018 10:34 #136061
Odpověď od Kamila
Začátečník
Pěkný den,
děkuji za posunutí, s tím teď momentálně bojuju. JCE mám instalované Můžu se optat co je to přesně za verzi JCE, Moje vypadá jinak a ty náhledy mi tam nejdou a v tom je problém :-)

29. kvě 2018 11:20 #136066
Odpověď od Kamila
Začátečník
Zkoumala jsme jakou verzi jce mám.Umí ty náhledy ta free verze nebo jen verze Pro?
díky za info

29. kvě 2018 11:35 #136067
Odpověď od Bart
Moderátor
Verze Pro má vylepšeného správce obrázku a bohatější nastavení. Umožňuje právě POPUP. Teď jsem testoval obě verze a porovnával na localhost.

Na stránkách JCE je vidět rozdíl: www.joomlacontenteditor.net/purchase

Powered by Fórum